Opilec točil se štěnětem na řetězu, druhý muž praštil se psem o zem

Oba týraní psi skončili v útulku
 Z domova 
12. srpna 2018 04:42 / Shutterstock
Hned ke dvěma případům týraní psů vyráželi v jeden den strážníci v Plzni. V prvním případě měl opilec točit se štěnětem na řetězu, další agresor měl dokonce se psem mlátit o zem.

Měli se o své čtyřnohé kamarády starat, ale místo toho se k nim chovali jako ke kusu hadru. Řeč je o dvojici mužů, kteří se otřesným způsobem chovali ke svým psům. V prvním případě vyjížděli plzeňští strážníci do Zábělské ulice. „Podle telefonického oznámení měl opilý muž na řetězu točit se štěnětem, jehož měl při sobě. A tuto informaci potvrdila hlídce i žena, která událost nahlásila, stejně tak i další svědci s tím, že muž měl štěně navíc nosit jako nákupní tašku,“ sdělila mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Šestačtyřicetiletý majitel psa všechno popřel. Strážníkům ale nadýchal 2,64 promile, a tak se hlídka rozhodla, že jej odveze na záchytku. V tu chvíli ale začal být muž agresivní a na strážníky vyrazil se zaťatými pěstmi. Nakonec skončil s pouty na rukou a putoval k vystřízlivění do lékařského zařízení. Štěně nakonec skončilo v útulku.

Tam putoval i další pes, k němuž se jeho majitel choval velice krutě. „Na hlídku městské policie v terénu se obrátil občan, který viděl agresivního muže, jak mlátil svého psa a dokonce s ním několikrát praštil o zem,“ popsala dále mluvčí strážníků.

Hlídka dorazila na místo společně s policií. Muž v tu chvíli vulgárně nadával a křičel na lidi okolo. Když uviděl uniformy, obrátila se jeho agresivita proti policistům. „Jeho agresivita stoupala, po policistech a strážnících začal házet mince. Vše vygradovalo tím, že strážníka udeřil nakonec do čela,“ dodala Pužmanová. I v tomto případě skončil agresor s pouty na rukou a pes putoval do plzeňského útulku.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto