Muž načapal doma zloděje. Ten mu zlomil sušák na prádlo

Zloděj stačil ukrást kreditní karty
 Z domova 
11. srpna 2018 04:39 / Wiki media commons Petr Kratochvíl
Nepříjemný zážitek má za sebou muž ze Zlína. Ve svém domě načapal zloděje, který se dovnitř dostal otevřeným oknem.

Kvůli silným vedrům nechává řada lidí přes noc otevřená okna. A to samé udělal i pětatřicetiletý muž, když si šel lehnout. „Okradený muž policistům vysvětlil, že v úterý večer měli návštěvu a spát šli po půlnoci. Nocovat u nich zůstal i jejich kamarád, který ale šel spát na zahradu,“ vysvětlila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Toho využil nenechavec, který si chtěl „přivydělat“. Jenomže lapka se choval doslova jako slon v porcelánu. V domě totiž dělal hluk, takže to majitele vzbudilo. „Šel se podívat dolů a ve dveřích uviděl siluetu muže. Myslel si, že je to právě kamarád, který spal na zahradě, ale silueta ihned ze zorného pole zmizela,“ upřesnila mluvčí.

Až po chvíli mu došlo, že to nebyl jeho kamarád, ale zloděj. Hned se za ním proto rozběhl. Lapka si však stihl zevnitř odemknout vchodové dveře a z domu utekl. Majitel sice běžel za ním, ale nedohnal ho. Pak začal zjišťovat, jakou nezvaný host napáchal škodu „Jeho přítelkyně zjistila, že jí z kabelky zmizela značková peněženka s penězi, veškerými doklady a platebními kartami. Navíc postřehla, že jak se zloděj vkradl oknem dovnitř, zlomil přitom sušák na prádlo, který stál pod oknem,“ doplnila Monika Kozumplíková.

Policisté už po lapkovi pátrají. A pokud jej najdou, hrozí mu za porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až dva roky vězení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto