Měl jít sedět kvůli okrádání lidí. Místo toho se ukrýval a stačil obrat další stovku lidí

Lidé zaslali podvodníkovi na účty tisíce korun
 Z domova 
10. srpna 2018 04:14 / Policejní deník
Měl sedět ve vězení, místo toho se ukrýval a stačil připravit více než stovku lidí o tisíce. Tohoto jednatřicetiletého podvodníka z Královéhradeckého kraje se podařilo dopadnout olomouckým kriminalistům.

Muž měl loni v lednu nastoupit do vězení. Ale to neudělal. Místo toho se ukrýval v Jaroměři a dál kul pikle, jak připravit důvěřivé lidi o peníze. A dařilo se mu.

"Od loňského května do listopadu nabízel prostřednictvím internetu pod různými uživatelskými účty k prodeji nejrůznější zboží, zejména výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky či parfémy," uvedl mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman.

Podvodník se na vše dobře připravil. Ve třinácti bankách si založil šestnáct účtů, používal několik e-mailových adres a telefonních čísel. "Když domlouval podmínky prodeje, požadoval vždy objednané zboží nebo alespoň poštovné uhradit předem na bankovní účet s tím, že potom zboží odešle, což se samozřejmě nestalo," konstatoval Hejtman.

Celkem tak obral 150 lidí z Česka i Slovenska o desítky tisíc. Část prostředků policisté zajistili na účtech. Kriminalisté podvodníka dopadli v Jaroměři, kde má trvalý pobyt, a ihned putoval tam, kam patří. Tedy za mříže. Odtud se už asi pár let nedostane. Za podvody mu hrozí až osm let vězení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto