خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Skořápkáři řádili na Karlově mostě. Obrali důvěřivce o tisíce

Parta podvodníků použila fintu z filmu U mě dobrý
 Z domova 
03. srpna 2018 04:18 / Policejní deník
Poměrně výnosný byznys si udělala parta lidí, kteří na Karlově Mostě v Praze rozjeli známou hazardní hru skořápky. Na jejich fintu naletěla celá řada lidí včetně turistů, které obrali o tisíce korun. Banda nakonec skončila v rukou policie.

Kdo zná film U mě dobrý, ten si jistě pamatuje na scénku se skořápkáři. Jeden hru provozoval, další lidé lákali nevinné důvěřivce tím, že se sami vydávali za hráče a předstírali výhru.

A dost možná se tímto filmem inspirovala i skupina sedmi podvodníků složená z Čechů, Slováků a Makedonce. Ti totiž své "oběti" lákali na naprosto stejnou fintu. A bohužel jim na to řada lidí skočila. "Lidé se u nich zastavovali a po chvilce sledování hry nabyli dojmu, že je snadné vyhrát. Opak byl pravdou a o peníze samozřejmě přišli. Další členové této skupiny mezitím hlídali, jestli nejde policie, a v případě hrozícího nebezpečí měli za úkol kumpány varovat," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Parta podvodníků ale netušila, že je sleduje kriminálka. "Tuto skupinu policisté sledovali několik týdnů, aby si byli jisti, kdo všechno je do hry zapojen. Jak se pak ukázalo, jednalo se o šest mužů a jednu ženu," vysvětlil dále Daněk.

Nakonec spadla klec a celá parta skořápkářů skončila na policejní služebně, kde si vyslechla obvinění. "Právě to, že osoby měly jasně rozdělené úkoly a byly organizované, mělo vliv na následnou právní kvalifikaci případu. Konkrétně se tedy jedná o trestný čin provozování nepoctivých her a sázek," vyjmenoval Jan Daněk. Hlavní organizátor celé skupiny nakonec skončil ve vazbě. Všem sedmi podvodníkům hrozí až osmileté vězení.

 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

2. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

3. David Gránský vyvedl snoubenku do kina

4. Tomáš Matonoha řídí tenhle dábělský stroj

5. Václav Kopta po sérii zranění už chodí bez potíží. Co se všechno stalo?