Obrovská tragédie na rodinném festivalu: Chlapeček zemřel pod koly vláčku

Chlapec před koncem jízdy z vláčku vypadl a vůz ho přejel
 Děti v nesnázích 
16. července 2018 04:02 / Archiv Šikland
Strašlivá tragédie poznamenala rodinný festival Blue Style Prima Fest, který se konal v areálu westernového městečka Šikland u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou. Teprve pětiletý chlapeček tu zahynul pod koly turistického vláčku.

Neštěstí se stalo kolem půl čtvrté odpoledne. Jedna z návštěvnic, zdravotní sestra, se snažila hošíkovi ze všech sil pomoci. O chlapcův život bojovala až do příjezdu záchranářů. Ani oni už ale nedokázali dítěti pomoci. Na místě přistál i vrtulník, záchrana byla ovšem marná.

„Resuscitace bohužel nebyla úspěšná, dítě na místě podlehlo zraněním, která byla neslučitelná se životem,“ konstatovala šéfka krajských záchranářů z Vysočiny Vladislava Filová. Případem se nyní zabývá policie. Jejich úkolem je v prvé řadě zjistit, co přesně se stalo.

Policisté provedli u řidiče vláčku zkoušku na alkohol, která prokázala, že řidič byl zcela střízlivý. Podle ostatních návštěvníků se tragédie stala chvíli před koncem jízdy vláčku. Jestli hoch vypadl sám, nebo se pošťuchoval s ostatními dětmi, se ale zatím neví. Každopádně poté, co dítě vypadlo, ho vláček přejel.

Majitel zábavního parku Šikland Libor Šikl okamžitě vyjádřil rodičům upřímnou soustrast. Prohlásil, že nic podobného se za 20 let fungování parku nestalo. Program festivalu sice i po této události pokračoval, ale ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn