Jedna parta dětí zmlátila muže tyčemi, další jinému nastříkala barevný sprej do tváře

Policii zaměstnali malí surovci
 Krimikauzy 
15. července 2018 04:17 / Policejnidenik
S malými grázly se na jihu Moravy roztrhl pytel. Policisté tu řeší hned dva otřesné případy - jeden se stal v Hodoníně, další v Brně. Nad krutostí dětí zůstává rozum stát.

V Hodoníně dva chlapci z výchovného ústavu přepadli jednaosmdesátiletého seniora na kole. Chtěli po něm peníze a když jim žádné nedal, rozhodli se mu pomstít. "Napadli ho údery do hlavy, až spadl na zem. Poté nezletilý odešel a mladistvý v útoku pokračoval," konstatoval policejní mluvčí Petr Zámečník. Bil ho do tváře a nakonec mu do obličeje nastříkal barevný sprej, který u muže našel.

Zraněný muž si zvládl přivolat na pomoc strážníky a oba útočníci byli zadrženi. Nezletilý, kterému ještě nebylo 15 let, a tudíž není trestně odpovědný, se vrátil zpět do výchovného ústavu. Mladistvého, který už měl několik střetů se zákonem, chtějí policisté zavřít do vazby. Je podezřelý z trestného činu loupeže.

Snad ještě brutálnější útok se stal v Brně. Tři kluci ve věku od 13 do 15 let se tu zaměřili na nepojízdné zaparkované auto, ve kterém spal čtyřiašedesátiletý muž. Kovovými a dřevěnými tyčemi začali zcela bezdůvodně mlátit nejen do auta, ale i do nic netušícího muže uvnitř.

„Agresoři několikrát muže udeřili do hlavy otevřeným okýnkem. Pak vzali do rukou kameny a snažili se rozbít další okna u vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Naštěstí se muži podařilo přivolat policii. Strážci zákona trojici, která se rozutekla, postupně pochytali a hoši putovali do výchovného zařízení. Napadený muž skončil se zakrvácenou hlavou v nemocnici.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn