Neznámí pachatelé hazardují se životy cyklistů i řidičů. Blokují jim cestu přes most

Cyklista fólii přehlédl a utrpěl vážné zranění
 Z domova 
12. července 2018 04:42 / Policie ČR
Velmi neobvyklý případ řeší pardubičtí policisté. Hledají pachatele, kteří našli zalíbení v doslova život ohrožující zábavě. Natahují přes most potravinovou fólii a snaží se tak zkomplikovat průjezd autům i cyklistům. Jeden cyklista si už fólie nevšiml a záchranáři ho museli s vážným zraněním transportovat do nemocnice.

Problém se týká mostu přes řeku Labe, který vede ze Svítkova do Rosic. Někdo tu natahuje mezi sloupky vytyčující zúžení komunikace potravinovou fólii. Zcela záměrně si pro tuto činnost vybírá chvíle, kdy venku panuje zhoršená viditelnost nebo když je noc a jde hůře vidět.

"Bohužel již v minulých dnech došlo k vážnému zranění cyklisty, kterého odvážela do nemocnice záchranná služba. Podle našich informací řidiči vozidel, kteří si fólie všimli, vycouvali přes celý most zpátky a místo objeli," konstatovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podle policie jde o doslova život ohrožující zábavu. Auta by sice fólii snadno přetrhla, ale řidič se nečekané překážky může leknout a strhnout volant tak nešťastně, že nabourá. O cyklistech nebo motorkářích ani nemluvě.

Policie nyní provádí na mostě náhodné kontroly, přesto řidiče před hloupými vtipálky varuje. "Prosíme občany, aby byli při průjezdu tímto místem, zvláště v nočních hodinách, opatrní. Zároveň žádáme případné svědky, kteří by mohli vnést do případu jasno, aby se obrátili na kteroukoliv služebnu policie nebo na linku 158," dodala Janovská.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: folie, most, hrozba, cyklisté
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Citelně rostou ceny potravin. Brambory za jediný měsíc zdražily o dvacet procent

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

2. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

3. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou

4. Janek Ledecký se pochlubil talentovaným synem Jonášem

5. Popelka Nikola Ďuričová prozradila, s kým je už dlouhé roky zadaná