خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Roky se vydával za dětského lékaře. Ve skutečnosti podváděl a kšeftoval s léky

Falešný lékař měl i vizitky a odborné materiály
 Z domova 
03. července 2018 04:14 / Policie ČR
V naprosté deziluzi žilo okolí devětadvacetiletého muže. Ten svým blízkým roky tvrdil, že je dětským lékařem v jedné z pražských nemocnic. Pravda byla ale daleko temnější. Muž se totiž věnoval nelegálnímu obchodu s léky a v některých případech je i aplikoval.

Právě kvůli černému obchodu s léky se dostal falešný pediatr do hledáčku policistů. Muž medikamenty, které smí předepisovat jen skutečný lékař, nabízel a prodával prostřednictvím internetu. Často ale jeho klienti za léky zaplatili a nic nedostali, jindy jim látku falešný doktor dokonce osobně aplikoval.

Našli se ale i tací, kteří po „lékaři“ požadovali dodání omamných a psychotropních látek. Takové zákazníky ošálil tím, že jim po zaplacení požadované částky poslal pouze neúčinné placebo.

Okolí podvodníka nemělo o jeho praktikách absolutně tušení. "Muž dokonce i svému příteli hodnověrně tvrdil, že je dětským lékařem v jedné z nemocnic v Praze 5. Měl i vizitky, na kterých se vydával nejen za pediatra, ale i vědeckého pracovníka," podotkl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Muž svou lež maskoval tak dokonale, že měl doma i falešný rozpis služeb, který poctivě dodržoval a v předepsané dny odcházel do ordinace. Nic netušící přítel podvodníka v kariéře vehementně podporoval. Pomáhal mu například s přípravou na údajné atestace. To vše ale byla ze strany devětadvacetiletého muže jen jedna velká mystifikace.

Při domovní prohlídce objevili policisté u falešného doktora odbornou lékařskou literaturu, padělané lékařské zprávy i recepty. "V rámci prošetřování zajistili kriminalisté bezmála dva tisíce e-mailů, prostřednictvím kterých devětadvacetiletý muž nabízel a prodával léky. Také zadokumentovali několik desítek poškozených, kteří jsou nyní svědky popsaného protiprávního jednání," doplnil Hulan.

Zadrženého už kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty.  Za tyto trestné činy hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let. Soud poslal podvodníka do vazby.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

2. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

3. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží

4. Michal Kavalčík se pochlubil, jak zhubnul

5. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně