Roky se vydával za dětského lékaře. Ve skutečnosti podváděl a kšeftoval s léky

Falešný lékař měl i vizitky a odborné materiály
 Z domova 
03. července 2018 04:14 / Policie ČR
V naprosté deziluzi žilo okolí devětadvacetiletého muže. Ten svým blízkým roky tvrdil, že je dětským lékařem v jedné z pražských nemocnic. Pravda byla ale daleko temnější. Muž se totiž věnoval nelegálnímu obchodu s léky a v některých případech je i aplikoval.

Právě kvůli černému obchodu s léky se dostal falešný pediatr do hledáčku policistů. Muž medikamenty, které smí předepisovat jen skutečný lékař, nabízel a prodával prostřednictvím internetu. Často ale jeho klienti za léky zaplatili a nic nedostali, jindy jim látku falešný doktor dokonce osobně aplikoval.

Našli se ale i tací, kteří po „lékaři“ požadovali dodání omamných a psychotropních látek. Takové zákazníky ošálil tím, že jim po zaplacení požadované částky poslal pouze neúčinné placebo.

Okolí podvodníka nemělo o jeho praktikách absolutně tušení. "Muž dokonce i svému příteli hodnověrně tvrdil, že je dětským lékařem v jedné z nemocnic v Praze 5. Měl i vizitky, na kterých se vydával nejen za pediatra, ale i vědeckého pracovníka," podotkl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Muž svou lež maskoval tak dokonale, že měl doma i falešný rozpis služeb, který poctivě dodržoval a v předepsané dny odcházel do ordinace. Nic netušící přítel podvodníka v kariéře vehementně podporoval. Pomáhal mu například s přípravou na údajné atestace. To vše ale byla ze strany devětadvacetiletého muže jen jedna velká mystifikace.

Při domovní prohlídce objevili policisté u falešného doktora odbornou lékařskou literaturu, padělané lékařské zprávy i recepty. "V rámci prošetřování zajistili kriminalisté bezmála dva tisíce e-mailů, prostřednictvím kterých devětadvacetiletý muž nabízel a prodával léky. Také zadokumentovali několik desítek poškozených, kteří jsou nyní svědky popsaného protiprávního jednání," doplnil Hulan.

Zadrženého už kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty.  Za tyto trestné činy hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let. Soud poslal podvodníka do vazby.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto