Lovci lebek dopadli podvodníka, po kterém šli dlouhých 17 let

Podvodník nakonec spravedlnosti neuteče
 Historie 
02. července 2018 04:48 / Policie ČR
Neuvěřitelných 17 let se skrýval muž, který odmítal nastoupit do vězení kvůli podvodu. Měnil identitu, cestoval po celé Evropě a strážcům zákona se pečlivě vyhýbal. Lovci lebek ho ale nakonec přeci jen dopadli, a to v pražském bytě.

Strakoničtí policisté po muži, kterému tehdy bylo 33 let, vyhlásili pátrání v roce 2001. Krajský soud na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu. Měl si odsedět pět let za podvod se škodou vysokého rozsahu. Podvod se týkal rozprodeje pozemků, kterým způsobil škodu za téměř dva miliony korun.

Muži se ale do kriminálu zjevně nechtělo, a tak raději zvolil život psance. "Pohyboval se po území Evropy, často měnil bydliště, zaměstnání, prokazoval se pod jinou identitou. Poslední roky začal pracovat v Praze pro jednu velkou společnost. Zaměstnavatel ani sousedé hledaného o jeho pravé totožnosti nic nevěděli," poznamenala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Policisté šli po muži celou dobu, hledali ho u nás i v cizině. Spis obsahoval téměř 150 listů se záznamy rozsáhlých prověrek po hledaném muži. Ale i přes tato opatření se nedařily zjistit žádné poznatky k hledané osobě. Situace se změnila až nyní, po dlouhých 17 letech.

"Díky precizní práci policistů ze Strakonic i Policejního prezidia se podařilo muže přesně lokalizovat a zadržet v pronajatém bytě na okraji Prahy. Jeho dlouhá pouť na svobodě plná strachu skončila. Padesátiletého muže policisté předali do věznice, kde si nyní bude odpykávat svůj trest," dodala Nováková.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě