Muži se nelíbila výplata, na zaměstnavatele se vytasil s granáty

Jeden granát nevybuchl, druhý ano
 Z domova 
30. června 2018 04:16 / Policie ČR
Hodně nevhodným způsobem dal najevo svůj nesouhlas s výší výplaty čtyřiadvacetiletý muž z Bruntálska. Z pomsty za malý plat se rozhodl zničit majetek svého bývalého zaměstnavatele pomocí ručních granátů. Jedna z munic jen shodou náhod nevybuchla, druhá už ale explodovala.

Muž přijel k domu svého bývalého chlebodárce ve Svobodných Heřmanicích vybaven dvěma ručními granáty z 2. světové války. Jeden z nich měl po odjištění odhodit k vozidlu bývalého zaměstnavatele, které bylo zaparkováno za domem. Jen dílem náhody nedošlo k explozi munice. Jenže tím mužovo řádění neskončilo.

Po neúspěšném útoku odjel mstitel k nedalekému areálu firmy poškozeného, který byl v té době uzavřený, a zde odhodil druhý granát, který explodoval u hlavního vchodu a poškodil okna a fasádu objektu. Ani s tímto se ale naštvaný exzaměstnanec nespokojil.

Od fimy sice odjel, ale po chvíli se tam vrátil a ukradl bývalému šéfovi terénní auto Hyundai. S tím pak na popud o rok mladšího známého z Opavska naboural zaparkované policejní auto. Nakonec se rozhodl ukradené vozidlo utopit v zatopeném lomu, ale cestou lesem havaroval. "Automobil se stal nepojízdný, tak se ho snažil poškodit požárem. Způsobená škoda přesáhla 130 tisíc korun," poznamenala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Kriminalistům se ale podařilo dvojici kumpánů dopadnout. Čtyřiadvacetiletý muž nyní čelí trestnímu stíhání pro přečin krádeže, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Mladší muž je obviněn z poškození cizí věci ve formě účastenství, nadržování, maření výkonu úředního rozhodnutí a podílnictví. Oběma hrozí až pětiletý kriminál a starší z dvojice skončil ve vazební věznici.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto