خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Muži se nelíbila výplata, na zaměstnavatele se vytasil s granáty

Jeden granát nevybuchl, druhý ano
 Z domova 
30. června 2018 04:16 / Policie ČR
Hodně nevhodným způsobem dal najevo svůj nesouhlas s výší výplaty čtyřiadvacetiletý muž z Bruntálska. Z pomsty za malý plat se rozhodl zničit majetek svého bývalého zaměstnavatele pomocí ručních granátů. Jedna z munic jen shodou náhod nevybuchla, druhá už ale explodovala.

Muž přijel k domu svého bývalého chlebodárce ve Svobodných Heřmanicích vybaven dvěma ručními granáty z 2. světové války. Jeden z nich měl po odjištění odhodit k vozidlu bývalého zaměstnavatele, které bylo zaparkováno za domem. Jen dílem náhody nedošlo k explozi munice. Jenže tím mužovo řádění neskončilo.

Po neúspěšném útoku odjel mstitel k nedalekému areálu firmy poškozeného, který byl v té době uzavřený, a zde odhodil druhý granát, který explodoval u hlavního vchodu a poškodil okna a fasádu objektu. Ani s tímto se ale naštvaný exzaměstnanec nespokojil.

Od fimy sice odjel, ale po chvíli se tam vrátil a ukradl bývalému šéfovi terénní auto Hyundai. S tím pak na popud o rok mladšího známého z Opavska naboural zaparkované policejní auto. Nakonec se rozhodl ukradené vozidlo utopit v zatopeném lomu, ale cestou lesem havaroval. "Automobil se stal nepojízdný, tak se ho snažil poškodit požárem. Způsobená škoda přesáhla 130 tisíc korun," poznamenala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Kriminalistům se ale podařilo dvojici kumpánů dopadnout. Čtyřiadvacetiletý muž nyní čelí trestnímu stíhání pro přečin krádeže, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Mladší muž je obviněn z poškození cizí věci ve formě účastenství, nadržování, maření výkonu úředního rozhodnutí a podílnictví. Oběma hrozí až pětiletý kriminál a starší z dvojice skončil ve vazební věznici.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života