Tragický výcvik: Barbora připravila o život dva muže

Hasiči cvičili ponory, dva se už ale nevynořili
 Z domova 
28. června 2018 04:06 / Policejnidenik
Potápěči vyrazili k jezeru Barbora u Oldřichova nedaleko Teplic na pravidelný výcvik, zpátky už se ale v plném počtu nevrátili. Dva z nich se totiž nevynořili. Nikdo netuší, co se stalo. Po mužích zatím policejní potápěči i hasiči marně pátrají.

Potápěči mají v teplickém lomu školící středisko a v osudný den tu bánští záchranáři trénovali už od rána. Jenže už v dopoledních hodinách poznamenala výcvik obrovská tragédie. „Ponořili se čtyři lidé a dva z nich zůstali pod vodou,“ řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Na místo hned vyrazili policejní potápěči. Jejich pátrání ale nebylo úspěšné. Proto byli do pátrací akce povoláni odborníci z Brna, kteří se specializují na větší hloubky. Ani oni ale zatím dva ztracené profesionální hasiče Severočeských dolů neobjevili.

Umělá vodní nádrž Barbora vznikla v 70. letech minulého století zatopením stejnojmenného hnědouhelného lomu. Má rozlohu 65 hektarů a místy je hluboká až 60 metrů. Je oblíbeným rekreačním místem pro lidi z celého Teplicka.

Potápěči mají na Barboře školící středisko. Ve vodě je vytýčený cvičný polygon, který na hladině vymezují bójky. Právě mezi nimi se pohybují čluny záchranářů. Severočeské doly Bílina se zatím k tragické události nechtějí vyjádřit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě