Záhada muže s uřízlou rukou je vyřešena. Mafiáni mu to neudělali

Pro Vietnamce s uřízlou rukou musel letět vrtulník
 Z domova 
23. června 2018 04:27 / Policejnidenik
Doslova rychlostí blesku se Českem rozšířila zpráva o Vietnamci (50), který se pohyboval po Plzni s uřízlou rukou, kterou si s sebou nesl v igelitce. Mezi lidmi začaly kolovat zvěsti, že muže o ruku připravila mafie během nějakého vyřizování účtů. Jenže podle policie je všechno trochu jinak.

Pro muže s amputovanou rukou v zápěstí přijela na Klatovskou třídu v Plzni záchranka a okamžitě zajistila převoz pacienta na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Plzni, odkud byl vrtulníkem transportován na specializované zdravotnické pracoviště do pražských Vinohrad. Ještě před příjezdem zdravotníků pomohli těžce zraněnému policisté, kteří škrtidlem zastavili krvácení a muži poskytli předlékařskou pomoc.

Jak se ukázalo, za devastujícím zraněním nestály žádné pletichy s mafií. Padesátiletý Vietnamec si podle policie způsobil zranění při opravě balicího stroje. "K nešťastné události mělo dojít v provozovně v obci Blovice na jižním Plzeňsku," upřesnila policejní mluvčí Markéta Fialová.

Původně byli záchranáři povoláni do Blovic, ale v té době už zraněného převážela žena v BMW do Plzně. Tam ho pak na jedné křižovatce objevil svědek, který záchranáře na místo nasměroval.

Případem se momentálně zabývají kriminalisté, kteří prověřují všechny jeho okolnosti. V objektu v Blovicích už provedli ohledání místa činu, policisté také vyslechli všechny zúčastněné osoby. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že cizinec odstraňoval závadu na balicím stroji, kdy došlo k úrazu jeho ruky. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a dále budou prověřovat všechny okolnosti události.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto