V sociálním centru měly být znásilněny ženy. Policie je hledá

Aktivista měl v centru Klinika znásilnit dvě ženy
 Z domova 
21. června 2018 04:33 / Wikimedia Commons/J. Sedláček
V Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově měly být znásilněny dvě ženy. Podle starosty Prahy 3 Alexandra Belly, který trestní oznámení podal, je podezřelý jeden z aktivistů. Policie teď znásilněné ženy hledá.

Starosta podal trestní na transgender aktivistu počátkem června. "Podle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil u nás na Praze 3 v nelegálně okupovaném objektu tzv. Kliniky dvě ženy,“ oznámil starosta. Práci vyšetřovatelům ale komplikuje fakt, že oběti údajného znásilnění nic policii nenahlásily.

"Do současné doby se poškozené ženy na policii neobrátily, kriminalisté neznají jejich totožnost a k věci nebyly vyslechnuty. Proto se na ně touto cestou obracíme a žádáme, aby kontaktovaly Policii České republiky," poznamenal policejní mluvčí Jan Daněk.

I když je zjevné, že oběti znásilnění oznámení podat nechtěly, starosta doufá, že se podaří případ rozplést. "Znásilnění je jeden z nejhorších zločinů, kterého se jeden člověk na druhém může dopustit, a je proto potřeba jej nekompromisně trestat," podotkl Bellu.

V centru Klinika několikrát zasahovala policie. V minulosti se stalo terčem útoku žhářů zřejmě ze strany extremistů, policie však případ odložila kvůli nedostatku důkazů. Objekt patří Správě železniční dopravní cesty, která ho chce užívat a obrátila se kvůli tomu na soud, který jí dal za pravdu. Aktivisté se však obrátili na Nejvyšší soud.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě