خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

V sociálním centru měly být znásilněny ženy. Policie je hledá

Aktivista měl v centru Klinika znásilnit dvě ženy
 Z domova 
21. června 2018 04:33 / Wikimedia Commons/J. Sedláček
V Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově měly být znásilněny dvě ženy. Podle starosty Prahy 3 Alexandra Belly, který trestní oznámení podal, je podezřelý jeden z aktivistů. Policie teď znásilněné ženy hledá.

Starosta podal trestní na transgender aktivistu počátkem června. "Podle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil u nás na Praze 3 v nelegálně okupovaném objektu tzv. Kliniky dvě ženy,“ oznámil starosta. Práci vyšetřovatelům ale komplikuje fakt, že oběti údajného znásilnění nic policii nenahlásily.

"Do současné doby se poškozené ženy na policii neobrátily, kriminalisté neznají jejich totožnost a k věci nebyly vyslechnuty. Proto se na ně touto cestou obracíme a žádáme, aby kontaktovaly Policii České republiky," poznamenal policejní mluvčí Jan Daněk.

I když je zjevné, že oběti znásilnění oznámení podat nechtěly, starosta doufá, že se podaří případ rozplést. "Znásilnění je jeden z nejhorších zločinů, kterého se jeden člověk na druhém může dopustit, a je proto potřeba jej nekompromisně trestat," podotkl Bellu.

V centru Klinika několikrát zasahovala policie. V minulosti se stalo terčem útoku žhářů zřejmě ze strany extremistů, policie však případ odložila kvůli nedostatku důkazů. Objekt patří Správě železniční dopravní cesty, která ho chce užívat a obrátila se kvůli tomu na soud, který jí dal za pravdu. Aktivisté se však obrátili na Nejvyšší soud.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života