خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Závodnice si propíchla nohu trekingovou holí. Letěl pro ni vrtulník

Horští záchranáři mají za sebou perný víkend
 Z domova 
18. června 2018 04:13 / Horská služba ČR
Víkendový závod Krakonošova stovka poznamenaly vážné úrazy. Jeden závodník si tu rozbil hlavu, jiná účastnice klání si probodla trekingovou holí stehno. Hůl ženě projela celým svalem doslova skrz na skrz.

Horští záchranáři byli nejprve povoláni na cestu Česko-polského přátelství v blízkosti Slezské boudy. Po pádu si tu muž vážně poranil hlavu. „Utrpěl několik hlubokých tržných ran, ale byl po celou dobu při vědomí a se záchranáři komunikoval,“ řekl k zásahu Tomáš Novák, člen Horské služby Krkonoše.

Po ošetření byl závodník dálkového pochodu Krakonošova stovka transportován do Pece pod Sněžkou, kde si pacienta převzala záchranná služba. Ve chvíli, kdy horští záchranáři pacienta předávali zdravotníkům, obdrželi další výzku k záchraně, tentokrát museli vyjet na pomoc závodnici, která si trekingovou holí probodla stehno. Neštěstí se stalo na cestě ze Sněžky na Luční boudu.

Dostat se ke zraněné nebylo vůbec snadné. Žena podle svědků zdolávala trasu mírným klusem, když se najednou zřítila na zem s holí v noze. Hůl projela masem skrz na skrz. Problém nastal, když jí kolegové chtěli přivolat pomoc. Na česko-polských hranicích totiž kolísal signál a nedařilo se tak dovolat českým operátorům. Naštěstí šel po chvíli kolem jiný závodník, který ještě měl český signál.

I tak se ale žena dočkala pomoci až za asi 45 minut. Horští záchranáři dojeli autem ke Slezskému domu pod Sněžkou, odkud museli přibližně půldruhého kilometru pěšky. Hole pronikla skrze celý stehenní sval a zůstala v ráně. Záchranáři ránu ošetřili a podařilo se jim odstřihnout trčící hůl cca 10 cm nad ranou, bez čehož by byl šetrný transport nemožný.

„Zranění bylo velice bolestivé a velkým štěstím bylo, že nedošlo k poranění stehenní tepny,“ doplnil k zásahu Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše s tím, že vzhledem k charakteru úrazu a špatné dostupnosti byl po domluvě zvolen transport pomocí Letecké záchranné služby Hradec Králové.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života