Smutná tragédie: Ze zoufalství zabil senior svou nemocnou ženu

Ženu už nebylo možné zachránit
 Z domova 
16. června 2018 04:18 / Policejnidenik
Dlouhodobě se důchodce staral o svou vážně nemocnou ženu. Jenže to zjevně bylo nad jeho síly. Už zřejmě nemohl dál a jediné řešení viděl v tom, že svou manželku sprovodí ze světa. Sousedé jsou z události v šoku.

Tragédie, ze které mrazí, se stala v rodinném domku v Prostějově. Sedmasedmdesátiletý muž svou o tři roky mladší ženu podle všeho udusil. Podle dosavadního vyšetřování to vypadá, že ho k otřesnému činu přimělo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu manželky.

Policie si případ převzala na základě oznámení záchranářů, kteří v domě zasahovali. Důchodce se k činu přiznal a s policisty od počátku vyšetřování aktivně spolupracuje. „V době události nebyl muž pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt,“ řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

I když vše nasvědčuje tomu, že senior svou ženu udusil, přesnou příčinu úmrtí ukáže až nařízená pitva. Starému muži teď za vraždu hrozí vězení v délce trvání 12 až 20 let. Na verdikt soudu si ale počká na svobodě.

„Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje, a také k okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby,“ dodal Hejtman.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě