Cyklista v šoku: V lese nečekaně narazil do sedmdesátikilové lvice

Cyklista se v lese doslova srazil s živou lvicí
 Z domova 
14. června 2018 04:20 / Internet
Jako v africkém safari si musel připadat cyklista (38) ze Vsetína, když na lesní cestě na Valašsku narazil do sedmdesátikilové lvice. Spíše by se dalo předpokládat, že se v lese srazí s kancem, ale obří exotickou šelmu tu muž na kole opravdu nečekal.

Nehodou, která nemá v Česku obdoby, se už zabývá policie. Po srážce s lvicí utrpěl cyklista drobná poranění a musel později vyhledat lékařskou pomoc. Může ale mluvit o štěstí, že se nestalo nic horšího.

Neobvyklá kolize se stala v odpoledních hodinách u obce Zděchov. Cyklista ze Vsetína se po polní cestě blížil k obci, když se proti němu z ničeho nic zjevila lvice. Tohoto nezvyklého mazlíčka chová na své zahradě třiatřicetiletý muž. Kromě lvice má i lvího samce a šelmy čas od času chodí venčit. Lvice tak po lese nepobíhala na volno, ale i tak nedokázal majitel zvířete střetu s cyklistou zabránit.

Naštěstí se muž s jeho lvicí jen srazil, zvíře na cyklistu nijak nezaútočilo. I tak ale utrpěl cyklista po pádu z kola drobné oděrky a tržné ranky. Později si nechal zranění ošetřit na chirurgii.

I když se nic vážného nestalo, případ už vyšetřuje policie. Podle dostupných informací totiž mladší muž nemá na chov šelem patřičné povolení. "Prověřujeme i podmínky, za jakých se může tato šelma mezi lidmi pohybovat. Získané informace povedou k určení právní kvalifikace události," podotkl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Švýcarsko odmítlo občanství dvěma muslimům, nechtěli podat ruku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Veronika Žilková doma maká jako Popelka

2. Brad Pitt je flákač a Angelina nemá peníze

3. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

4. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

5. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn