Cyklista v šoku: V lese nečekaně narazil do sedmdesátikilové lvice

Cyklista se v lese doslova srazil s živou lvicí
 Z domova 
14. června 2018 04:20 / Internet
Jako v africkém safari si musel připadat cyklista (38) ze Vsetína, když na lesní cestě na Valašsku narazil do sedmdesátikilové lvice. Spíše by se dalo předpokládat, že se v lese srazí s kancem, ale obří exotickou šelmu tu muž na kole opravdu nečekal.

Nehodou, která nemá v Česku obdoby, se už zabývá policie. Po srážce s lvicí utrpěl cyklista drobná poranění a musel později vyhledat lékařskou pomoc. Může ale mluvit o štěstí, že se nestalo nic horšího.

Neobvyklá kolize se stala v odpoledních hodinách u obce Zděchov. Cyklista ze Vsetína se po polní cestě blížil k obci, když se proti němu z ničeho nic zjevila lvice. Tohoto nezvyklého mazlíčka chová na své zahradě třiatřicetiletý muž. Kromě lvice má i lvího samce a šelmy čas od času chodí venčit. Lvice tak po lese nepobíhala na volno, ale i tak nedokázal majitel zvířete střetu s cyklistou zabránit.

Naštěstí se muž s jeho lvicí jen srazil, zvíře na cyklistu nijak nezaútočilo. I tak ale utrpěl cyklista po pádu z kola drobné oděrky a tržné ranky. Později si nechal zranění ošetřit na chirurgii.

I když se nic vážného nestalo, případ už vyšetřuje policie. Podle dostupných informací totiž mladší muž nemá na chov šelem patřičné povolení. "Prověřujeme i podmínky, za jakých se může tato šelma mezi lidmi pohybovat. Získané informace povedou k určení právní kvalifikace události," podotkl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu