Policisté nevěřili vlastním očím. V pronásledovaném autě sedělo za volantem dítě

Klučina ujížděl policistům a pak havaroval
 Z domova 
12. června 2018 04:16 / Shutterstock
Velké překvapení čekalo na ostravské policisty, kteří pronásledovali podezřele jedoucí auto. Ujíždějící šofér daleko nedojel, brzy totiž havaroval. To by ostřílené strážce zákona nijak nevyvedlo z míry, kdyby nezjistili, že za volantem sedí teprve třináctiletý kluk!

Policisté si v nočních hodinách všimli osobního auta, které ulicemi města šněrovalo zvláštním způsobem. Rozhodli se proto řidiče zastavit, aby si ověřili, že je šofér v pořádku. Jenže řidič se s policisty zjevně bavit nechtěl. Šlápl na plyn a začal hlídce ujíždět.

Policisté se vydali šoféra pronásledovat. Honička moc dlouho netrvala. Po chvíli podezřelé auto vyjelo mimo silnici a havarovalo. Policisté pak s hrůzou zjistili, že za volantem sedí teprve třináctiletý klučina. O případu informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

"Snažíme se nyní zjistit, kde nezletilý hoch vozidlo vzal a komu patřilo," poznamenala Holčáková. Chlapec může mluvit o štěstí, že se mu při jeho zběsilé jízdě nic vážného nestalo.

Podle policie nejsou podobné případy ojedinělé. Například v polovině dubna usedl za volant rovněž třináctiletý chlapec, který navíc ve vozidle vezl další lidi. Jiný podobný případ řešili policisté také v březnu, kdy pro změnu přistihli za volantem sedmnáctiletého mladíka, ale i patnáctiletého chlapce, který vezl třináctiletého spolujezdce.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan se jako vévodkyně ze Sussexu poprvé účastnila dostihů. Takhle jí to slušelo!

Zprávy

Komunisté dělají špinavou práci za Zemana, tvrdí politik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

2. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

3. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...

4. Liza Minnelli shání peníze na důchod a rozprodává svou sbírku obrazů Andyho Warhola

5. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové