Tragické hledání kešek: Sedmadvacetiletá žena se utopila v podzemním tunelu!

Přívalový déšť zatopil kanál Motolského potoka během několika minut
 Z domova 
11. června 2018 04:43 / Pixabay
Čtyři dobrodruzi se vydali do čtyřkilometrového labyrintu pod pražským Smíchovem a Košířemi. Hledali takzvané kešky. Všichni se ven ale živí nedostali. Silné lijáky, které se přes Prahu v sobotu odpoledne přehnaly, tunel Motolského potoka zaplavily.

Hledání kešek podle mapy se vymstilo skupině čtyř mladých lidí, kteří se vydali do podzemního tunelu Motolského potoka v Praze. Spláchla je silná přívalová vlna. Dva muži jsou v péči lékařů, další se pohřešuje a ženu našli policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

„Policejní jednotky vyjížděly na náplavku k mrtvé osobě, kterou je s velikou pravděpodobností jedna z pohřešovaných osob v souvislosti s pátráním po příznivcích geocachingu,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský s tím, že ženě bylo sedmadvacet let. 

Příval vody byl podle pražských hasičů neskutečný. „Do 18:50 hodiny jsme zasahovali u 49 případů spojených s deštěm a silným větrem,“ uvedli sociální síti Twitter.

Osudná keška je umístěna v podzemí Motolského potoka. Cesta pro ni vede spletitými tunely. Uživatelé hodnotí její obtížnost jako průměrnou. Terén, ve kterém je umístěna, je však prý náročnější. 

"Přívalový déšť je suverénně největší hrozbou při návštěvě kanálu. Než se vydáte na cestu, zkontrolujte předpověď počasí. Hlásí-li déšť, nic neriskujte a odložte návštěvu na jindy. Uvědomte si, že při opravdu intenzivním dešti se může průtok vody v kanále zněkolikanásobit během několika minut," zní přímo v popisu kešky varování, ne které čtyřčlenná skupinka nebrala ohled. To bohužel stálo život mladou dívku.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan se jako vévodkyně ze Sussexu poprvé účastnila dostihů. Takhle jí to slušelo!

Zprávy

Komunisté dělají špinavou práci za Zemana, tvrdí politik

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

2. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

3. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...

4. Liza Minnelli shání peníze na důchod a rozprodává svou sbírku obrazů Andyho Warhola

5. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové