Skandální odhalení! Na Moravě učila prvňáčky falešná kantorka

Na škole roky učila falešná pedagožka
 Z domova 
09. června 2018 04:25 / Shutterstock
Na základní škole v Hevlíně na Znojemsku řeší pořádný malér. Ukázalo se, že tu učila falešná kantorka. A rozhodně ne nějakou krátkou dobu, ale dlouhých 10 let! Na starost měla prvňáčky.

Jak je možné, že tak dlouho na podvod učitelky nikdo nepřišel, je záhadou. Na šole u rakouských hranic pracovala žena jako třídní učitelka. Žádné problémy s ní prý nebyly. Děti ji měly rády a oblíbená byla i u svých kolegů.

Jenže její pracovní poměr měl jeden velký háček. Aby totiž práci sehnala, zfalšovala diplom z olomoucké univerzity. Ředitelce školy nyní nezbylo nic jiného, než falešnou kantorku vyhodit. K okolnostem se ale vedení školy odmítá blíže vyjadřovat.

Případ je o to zarážející, že se podobného podvodu nedopustila žena poprvé. Před 12 lety podobným způsobem zfalšovala diplom z Masarykovy univerzity v Brně, když nastupovala do základní školy ve Znojmě. Zjevně se ale nepoučila a teď jí za padělání a pozměňování úřední listiny hrozí až rok vězení.

V Česku nejde o první podobný případ. Obdobný skandál řešili před několika lety také v Praze. Tam sice do základní školy nastoupila učitelka se skutečným diplomem, ale na místo učitelky angličtiny, kterou přitom nikdy nevystudovala. Vše prasklo ve chvíli, kdy vyplaval na povrch její další podvod - od žáků měla vybírat zálohy na učebnice, anglický časopis a kroužky angličtiny. Finance ale použila pro své potřeby. Za zpronevěru byla nakonec odsouzena na jeden rok a za podvod na 10 měsíců.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn