Skandální odhalení! Na Moravě učila prvňáčky falešná kantorka

Na škole roky učila falešná pedagožka
 Z domova 
09. června 2018 04:25 / Shutterstock
Na základní škole v Hevlíně na Znojemsku řeší pořádný malér. Ukázalo se, že tu učila falešná kantorka. A rozhodně ne nějakou krátkou dobu, ale dlouhých 10 let! Na starost měla prvňáčky.

Jak je možné, že tak dlouho na podvod učitelky nikdo nepřišel, je záhadou. Na šole u rakouských hranic pracovala žena jako třídní učitelka. Žádné problémy s ní prý nebyly. Děti ji měly rády a oblíbená byla i u svých kolegů.

Jenže její pracovní poměr měl jeden velký háček. Aby totiž práci sehnala, zfalšovala diplom z olomoucké univerzity. Ředitelce školy nyní nezbylo nic jiného, než falešnou kantorku vyhodit. K okolnostem se ale vedení školy odmítá blíže vyjadřovat.

Případ je o to zarážející, že se podobného podvodu nedopustila žena poprvé. Před 12 lety podobným způsobem zfalšovala diplom z Masarykovy univerzity v Brně, když nastupovala do základní školy ve Znojmě. Zjevně se ale nepoučila a teď jí za padělání a pozměňování úřední listiny hrozí až rok vězení.

V Česku nejde o první podobný případ. Obdobný skandál řešili před několika lety také v Praze. Tam sice do základní školy nastoupila učitelka se skutečným diplomem, ale na místo učitelky angličtiny, kterou přitom nikdy nevystudovala. Vše prasklo ve chvíli, kdy vyplaval na povrch její další podvod - od žáků měla vybírat zálohy na učebnice, anglický časopis a kroužky angličtiny. Finance ale použila pro své potřeby. Za zpronevěru byla nakonec odsouzena na jeden rok a za podvod na 10 měsíců.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu