خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nepříčetný feťák ubodal syna a dva blízké, vlastně ani neví proč!

Soud rozhodl, že muž je vysoce nebezpečný pro společnost a uvalil na něj detenci
 Z domova 
08. června 2018 06:17 / Policejnidenik
Královéhradecký soud řešil případ trojnásobné vraždy, která se stala loni v srpnu v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Vrah poputuje do zabezpečovací detence, protože je vysoce nebezpečný a má rozvinutou paranoidní psychózu.

Zřejmě doživotní pobyt na psychiatrii čeká na třicetiletého Martina P. Tento drogově závislý muž ubodal loni v srpnu svou družku, syna a také matku družky. 

Proč to udělal, není schopný vysvětlit. V době hrůzného činu byl podle znalců nepříčetný a trpěl paranoidní psychózou, proto za své činy není odpovědný.

Trojnásobnou vraždu spáchal, přestože měl všechny zavražděné rád. Obzvlášť vlastního syna. Žádná z obětí neměla šanci na přežití ani v případě okamžitého lékařského zákroku.

Jasný není ani motiv. Martin P. v průběhu přípravného řízení mluvil o jakýchsi hackerech, při soudním řízení svaloval vinu na mrtvou družku a tvrdil, že ho k činu dohnala. Jak, to už nevysvětlil. 

Spíš ho však k vraždám dohnalo užívání drog. Psychotické stavy se u něj objevily už týdny před činem, dosud však s nimi neměl zkušenost, proto nemohl své jednání korigovat.

Rozvoj jeho schizofrenního onemocnění zapříčinily drogy. Podle psychiatričky vraha pronásledovaly bludy, halucinace a megalomanické představy. Realitu nevnímal, naopak své psychotické prožitky považoval za skutečnost.

 Teď však pro něj bude realitou pobyt v zabezpečovací detenci v Brně či v Opavě, protože jeho jednání je dle soudce vysoce nevyzpytatelné. Detence není časově ohraničena, ale každých 12 měsíců bude soud zkoumat, zda její důvody nadále trvají.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola