Nepříčetný feťák ubodal syna a dva blízké, vlastně ani neví proč!

Soud rozhodl, že muž je vysoce nebezpečný pro společnost a uvalil na něj detenci
 Z domova 
08. června 2018 06:17 / Policejnidenik
Královéhradecký soud řešil případ trojnásobné vraždy, která se stala loni v srpnu v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Vrah poputuje do zabezpečovací detence, protože je vysoce nebezpečný a má rozvinutou paranoidní psychózu.

Zřejmě doživotní pobyt na psychiatrii čeká na třicetiletého Martina P. Tento drogově závislý muž ubodal loni v srpnu svou družku, syna a také matku družky. 

Proč to udělal, není schopný vysvětlit. V době hrůzného činu byl podle znalců nepříčetný a trpěl paranoidní psychózou, proto za své činy není odpovědný.

Trojnásobnou vraždu spáchal, přestože měl všechny zavražděné rád. Obzvlášť vlastního syna. Žádná z obětí neměla šanci na přežití ani v případě okamžitého lékařského zákroku.

Jasný není ani motiv. Martin P. v průběhu přípravného řízení mluvil o jakýchsi hackerech, při soudním řízení svaloval vinu na mrtvou družku a tvrdil, že ho k činu dohnala. Jak, to už nevysvětlil. 

Spíš ho však k vraždám dohnalo užívání drog. Psychotické stavy se u něj objevily už týdny před činem, dosud však s nimi neměl zkušenost, proto nemohl své jednání korigovat.

Rozvoj jeho schizofrenního onemocnění zapříčinily drogy. Podle psychiatričky vraha pronásledovaly bludy, halucinace a megalomanické představy. Realitu nevnímal, naopak své psychotické prožitky považoval za skutečnost.

 Teď však pro něj bude realitou pobyt v zabezpečovací detenci v Brně či v Opavě, protože jeho jednání je dle soudce vysoce nevyzpytatelné. Detence není časově ohraničena, ale každých 12 měsíců bude soud zkoumat, zda její důvody nadále trvají.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu