خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

10 let stará brutální vražda je znovu otevřena. Vyšetřovatelé z ní obvinili expolicistu

Bývalý policista byl zatčen a obviněn z brutální vraždy
 Historie 
03. června 2018 04:46 / Reprofoto ČT
Dlouhých 10 let unikal spravedlnosti a rodina mrtvého se trápila tím, že nevěděla, kdo a proč jejich milovaného blízkého zabil. Už po vraždě padl stín podezření na tehdejšího policistu, jenže chybělo dostatek důkazů. Teď se situace změnila a dnes už bývalý policista si vyslechl obvinění. Brutálního činu se údajně nedopustil sám.

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinili expolicistu (39) z Aše a jeho kamaráda (45) z téměř 10 let staré brutální vraždy. Jejich obětí se měl stát šestadvacetiletý muž. Zemřel trýznivou smrtí, a to kvůli policistově žárlivosti.

Vražda se stala v listopadu 2008 v Aši. Šestadvacetiletý muž se tenkrát nejprve v baru a poté i na diskotéce bavil s tehdejší policistovou družkou, která je dnes jeho zákonnou manželkou. Policista podle všeho neudržel žárlivost na uzdě a rozhodl se mladíkovi pomstít tím nejotřesnějším možným způsobem.

Když se mladý muž vracel z diskotéky domů, pachatelé ho začali pronásledovat autem. Jakmile ho dostihli, údajně ho zmlátili a poté odvezli k přehradě Bílý Halštrov, kde jej znovu surově napadli. Podle dřívějších informací následně oběť přivázali k autu a vláčeli ho k hlavní silnici. V tu dobu muž zřejmě ještě žil, a tudíž podstoupil neuvěřitelná muka. Mrtvé tělo bylo později nalezeno u hlavní silnice.

"Bývalého policistu inspekce z činu podezřívala už krátce po jeho spáchání, jakoukoli vinu tehdy i nyní popřel," poznamenal mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Inspekce navrhla už v červnu 2009 policistu obvinit, a to mimo jiné i na základě pachových stop nalezených na těle zemřelého. Jenže státní zástupkyně tehdy kvůli nedostatku důkazů stíhání odmítla zahájit a případ nakonec v tomtéž roce skončil odložením.

Rodina mrtvého mladíka už ani nedoufala, že by byl někdy vrah dopaden. Jenže před půl rokem získali vyšetřovatelé GIBS nové a závažné informace a důkazy, díky kterým mohli případ znovu otevřít a dva podezřelé zatknout. Během víkendu by měl soud rozhodovat o jejich vzetí do vazby. Oběma mužům hrozí podle tehdy platného trestního zákona 12 až 15 let vězení, ale i výjimečný trest, protože čin údajně spáchali zvlášť zavrženíhodným způsobem. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola