10 let stará brutální vražda je znovu otevřena. Vyšetřovatelé z ní obvinili expolicistu

Bývalý policista byl zatčen a obviněn z brutální vraždy
 Historie 
03. června 2018 04:46 / Reprofoto ČT
Dlouhých 10 let unikal spravedlnosti a rodina mrtvého se trápila tím, že nevěděla, kdo a proč jejich milovaného blízkého zabil. Už po vraždě padl stín podezření na tehdejšího policistu, jenže chybělo dostatek důkazů. Teď se situace změnila a dnes už bývalý policista si vyslechl obvinění. Brutálního činu se údajně nedopustil sám.

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinili expolicistu (39) z Aše a jeho kamaráda (45) z téměř 10 let staré brutální vraždy. Jejich obětí se měl stát šestadvacetiletý muž. Zemřel trýznivou smrtí, a to kvůli policistově žárlivosti.

Vražda se stala v listopadu 2008 v Aši. Šestadvacetiletý muž se tenkrát nejprve v baru a poté i na diskotéce bavil s tehdejší policistovou družkou, která je dnes jeho zákonnou manželkou. Policista podle všeho neudržel žárlivost na uzdě a rozhodl se mladíkovi pomstít tím nejotřesnějším možným způsobem.

Když se mladý muž vracel z diskotéky domů, pachatelé ho začali pronásledovat autem. Jakmile ho dostihli, údajně ho zmlátili a poté odvezli k přehradě Bílý Halštrov, kde jej znovu surově napadli. Podle dřívějších informací následně oběť přivázali k autu a vláčeli ho k hlavní silnici. V tu dobu muž zřejmě ještě žil, a tudíž podstoupil neuvěřitelná muka. Mrtvé tělo bylo později nalezeno u hlavní silnice.

"Bývalého policistu inspekce z činu podezřívala už krátce po jeho spáchání, jakoukoli vinu tehdy i nyní popřel," poznamenal mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Inspekce navrhla už v červnu 2009 policistu obvinit, a to mimo jiné i na základě pachových stop nalezených na těle zemřelého. Jenže státní zástupkyně tehdy kvůli nedostatku důkazů stíhání odmítla zahájit a případ nakonec v tomtéž roce skončil odložením.

Rodina mrtvého mladíka už ani nedoufala, že by byl někdy vrah dopaden. Jenže před půl rokem získali vyšetřovatelé GIBS nové a závažné informace a důkazy, díky kterým mohli případ znovu otevřít a dva podezřelé zatknout. Během víkendu by měl soud rozhodovat o jejich vzetí do vazby. Oběma mužům hrozí podle tehdy platného trestního zákona 12 až 15 let vězení, ale i výjimečný trest, protože čin údajně spáchali zvlášť zavrženíhodným způsobem. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu