Mrtvá dvojčata! Zabil je jejich vlastní bratr, nepříčetný schizofrenik

Otřesná vražda loni šokovala celé Pelhřimovsko
 Z domova 
27. května 2018 05:39 / Policejnidenik
Táborský soud v pátek nařídil sedmadvacetiletému Pavlu T. za vraždu jeho dvou bratrů na Pelhřimovsku ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu. Obviněný trpí paranoidní schizofrenií a v době činu byl podle soudu a znalců nepříčetný.

Sedmnáctiletá dvojčata doplatila na to, že měla bratra paranoidního schizofrenika. Napadl je nožem a jednoho z bratrů bodnul více než stokrát.

Tragická událost se stala v domě, kde sourozenci žili se svou matkou. Třetí napadený bratr dokázal utéct do blízké hasičárny, odkud zavolal policii a záchranáře.

Pavel T., jenž je momentálně hospitalizován na psychiatrii, trpí schizofrenií přibližně devět let. Řádně se však neléčil a léky užíval nepravidelně.

Z vyšetřování vyplynulo, že se při činu řídil bludy a halucinacemi. "Slyšel jsem hlasy, které mi říkaly, že lidstvu hrozí smrt. A pokud zabiju své bratry, tak lidstvo zachráním," uvedl Pavel T. ve výpovědi na policii.

Podle znalců z oboru psychiatrie si muž v době činu neuvědomoval, že je nemocný. Prý je pro něj vhodná ústavní léčba a ne vězení, kde mu hrozilo až doživotí.

Nechápal trestní řízení

Muž není schopen chápat trestní řízení a pokud se bude léčit, je minimální pravděpodobnost, že by podobný čin zopakoval. Jeho stav v ochranné ústavní psychiatrické léčbě lékaři každé dva roky přezkoumávají.

Pavel T. v minulosti užíval drogy. Pravidelně kouřil marihuanu a zkoušel i pervitin. V poslední době však už drogy užíval pouze namátkově a v době činu pod vlivem žádných návykových látek nebyl. V případě, že by byl příčetný, hrozil mu až výjimečný trest. Nakonec ale skončil v ústavu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Švýcarsko odmítlo občanství dvěma muslimům, nechtěli podat ruku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Veronika Žilková doma maká jako Popelka

2. Brad Pitt je flákač a Angelina nemá peníze

3. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

4. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

5. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn