Práce v kuchyni se zvrtla v horor. Žena se stala doslova živou hořící pochodní

Žena utrpěla těžké popáleniny na 80 procentech těla
 Z domova 
22. května 2018 04:23 / Policejnidenik
Běžná práce v kuchyni měla pro šedesátiletou ženu z Hatě na Opavsku naprosto děsivé následky. Vzplálo na ní oblečení a nešťastnice utrpěla hrozivé popáleniny na 80 procentech těla. Přežila, ale je ve vážném stavu.

Žena se při práci v kuchyni dostala do kontaktu s ohněm a při tom na ní začalo hořet oblečení. Během okamžiku se tak stala živou hořící pochodní. O osm let starší muž se jí snažil ještě pomoci, ale moc toho nezmohl. Sám rovněž utrpěl lehčí popáleniny.

K vážně popálené pacientce vyslali záchranáři vrtulník. „Utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně v oblasti hlavy, trupu a končetin, a to v celkovém rozsahu okolo 80 procent povrchu těla,” upřesnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři zajistili žilní vstup a také vstup do kostní dřeně, následně postiženou uvedli do umělého spánku. Byla převedena na přístrojem řízenou ventilaci a posádky se postaraly o prvotní ošetření popálených částí těla. Ženu poté vrtulník transportoval do popáleninového centra v Ostravě.

Muž, který se ženě snažil ještě pomoci, utrpěl lehčí popáleniny na horních a dolních končetinách. „I jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče,” upřesnil Humpl. Dodal, že muže převezla sanitka do ostravské Fakultní nemocnice.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu