Nejprve ho vyrazili z vlaku a pak z práce. Pomstil se velmi krutým způsobem

Naštvaný chlap málem způsobil vykolejení vlaku
 Z domova 
10. května 2018 04:37 / Policejnidenik
Několik let může strávit ve vězení muž (30), který měl špatný den a zlobu si vylil na nevinných lidech. Nastražil na koleje velké kameny a málem kvůli němu vykolejil osobák. Neunesl, že ho nejprve vyhodili z vlaku a pak i z práce.

Muž z Karvinska sedl v Kroměříži na vlak a chtěl se dopravit do práce ve Zborovicích na Kroměřížsku. Lístek si zamýšlel koupit přímo ve vlaku, ale jak se ukázalo, neměl dostatek financí. Strojvedoucí ho proto v Šelešovicích z vagónu vyhodil. Tím ale jeho smůla neskončila.

Třicetiletý muž se rozhodl pokračovat v cestě do práce pěšky po kolejích, ale když byl u obce Olšina, zavolal mu šéf z práce. Protože nestihl dorazit do zaměstnání včas, dal mu okamžitě padáka. To už ale bylo na muže zřejmě příliš a rozhodl se strojvedoucímu, který ho vyhodil z vlaku, krutě pomstít. Na koleje nastražil velké kameny.

Když se vlak vracel zpátky, asi 150 metrů před železničním přejezdem v obci Olšina se to stalo. Strojvedoucí na několik kamenů najel, než zvládl soupravu pomocí rychlobrzdy zastavit. "Nikdo z cestujících se naštěstí nezranil. Strojvedoucí pak odstranil zbylé kameny z kolejí. Přesto, že se kolize tentokrát obešla bez škody, jen shodou okolností nedošlo k vykolejení vlaku," podotkla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Policisté společně se služebním psem ale viníka ještě ten samý den vystopovali. Muž se ke všemu přiznal. Byl prý rozčilený z událostí, které ho postihly. Nicméně to nejhorší ho teprve čekalo. Vyšetřovatel ho totiž obvinil pro trestný čin obecné ohrožení, za což mu teď hrozí až osmiletý kriminál.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Problémy kolem novičoku zdaleka nekončí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou