خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Po pádu ze skály bojuje dívka o život, její přítel je na tom o něco lépe

Proč dvojice ze skály spadla, policie zatím neví
 Z domova 
07. května 2018 04:34 / Ilustrační foto HZS ČR
Na okraji Bruntálu se stalo velké neštěstí. Mladá dvojice se tu zřítila ze skály. Patnáctiletá dívka byla po děsivém pádu v bezprostředním ohrožení života, její o tři roky starší přítel skončil v nemocnici s poraněnou hlavou.

Na místo okamžitě zamířili záchranáři. "O události jsme se dověděli před půl osmou večer. Na místo ihned vyjela místní posádka rychlé lékařské pomoci a k zásahu byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Dvojice měla spadnout ze skály, z výšky okolo deseti metrů," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. 

Patnáctiletá dívka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života. "Zasahující lékaři museli zajistit její dýchací cesty intubací a převést pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření svědčilo pro poranění mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění," doplnil Humpl.

Dívka byla zajištěna pánevním pásem a krčním límcem a následně uložena do vakuové matrace. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji vrtulník transportoval do ostravské Fakultní nemocnice, a to na oddělení urgentního příjmu.

V péči posádek zdravotnických záchranářů skončil také osmnáctiletý mladík, který utrpěl poranění hlavy. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval, jeho zranění se jevilo jako středně těžké. "Po ošetření byl předán do další péče v krnovské nemocnici," upřesnil mluvčí Humpl. 

Případem se už zabývá policie. V prvé řadě hodlá zjistit, co pádu ze skály předcházelo. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 15letá dívka měla spadnout ze skály z výšky zhruba 15,5 metru na železniční svršek železniční trati. Policisté provedli ohledání a dokumentaci místa neštěstí. K objasnění okolností události zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života