Po pádu ze skály bojuje dívka o život, její přítel je na tom o něco lépe

Proč dvojice ze skály spadla, policie zatím neví
 Z domova 
07. května 2018 04:34 / Ilustrační foto HZS ČR
Na okraji Bruntálu se stalo velké neštěstí. Mladá dvojice se tu zřítila ze skály. Patnáctiletá dívka byla po děsivém pádu v bezprostředním ohrožení života, její o tři roky starší přítel skončil v nemocnici s poraněnou hlavou.

Na místo okamžitě zamířili záchranáři. "O události jsme se dověděli před půl osmou večer. Na místo ihned vyjela místní posádka rychlé lékařské pomoci a k zásahu byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Dvojice měla spadnout ze skály, z výšky okolo deseti metrů," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. 

Patnáctiletá dívka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života. "Zasahující lékaři museli zajistit její dýchací cesty intubací a převést pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření svědčilo pro poranění mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění," doplnil Humpl.

Dívka byla zajištěna pánevním pásem a krčním límcem a následně uložena do vakuové matrace. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji vrtulník transportoval do ostravské Fakultní nemocnice, a to na oddělení urgentního příjmu.

V péči posádek zdravotnických záchranářů skončil také osmnáctiletý mladík, který utrpěl poranění hlavy. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval, jeho zranění se jevilo jako středně těžké. "Po ošetření byl předán do další péče v krnovské nemocnici," upřesnil mluvčí Humpl. 

Případem se už zabývá policie. V prvé řadě hodlá zjistit, co pádu ze skály předcházelo. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 15letá dívka měla spadnout ze skály z výšky zhruba 15,5 metru na železniční svršek železniční trati. Policisté provedli ohledání a dokumentaci místa neštěstí. K objasnění okolností události zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto