Na muže se zřítila zeď, jeden z nich to nepřežil

Pod hromadou cihel vyhasl lidský život
 Z domova 
06. května 2018 04:05 / HZS Pardubického kraje
Obrovská tragédie se stala ve Skutči na Chrudimsku. Zřítila se tu štítová zeď domu a tuny sutin zavalily dva muže. Jeden to nepřežil, další utrpěl vážná zranění.

Na místo se okamžitě sjeli hasiči, záchranáři i policie. Jednomu z mužů už ale bohužel nebylo pomoci. Podle mluvčí hasičů Venduly Horákové se zeď zřítila během stavebních prací. "Jednalo se o štítovou cihlovou zeď řadové zástavby rodinných domů, kde měly být kopány nové základy," upřesnila mluvčí hasičů.

Zavaleného muže museli z pod hromady sutin vyprostit hasiči. "I přes veškerou snahu záchranářů muž svým těžkým zraněním na místě podlehl," konstatoval mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Druhý muž byl po stabilizaci stavu a dalším ošetření se středně těžkým zraněním hlavy a otevřenou zlomeninou nohy převezen do chrudimské nemocnice. Nikdo další zranění neutrpěl. Svědci události byli natolik otřeseni, že jim museli pomoci členové posttraumatického týmu.

Případ si už převzali policisté, kteří budou mimo jiné zjišťovat, proč se štítová zeď zřítila. Hasiči na místo povolali statika a dům obehnali bezpečnostní páskou tak, aby nikdo do prostoru nevstupoval.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Problémy kolem novičoku zdaleka nekončí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou