Silný vítr zlomil lípu. Ta spadla na třináctiletého chlapce!

Mohutná lípa spadla na auto a školáka
 Děti v nesnázích 
02. května 2018 04:22 / HZS Moravskoslezského kraje
Asi dvacetimetrovou lípu v Bohumíně na Karvinsku vyvrátil silný vítr a strom spadl na třináctiletého školáka. Záchranka chlapce transportovala letecky do nemocnice.

Stačilo málo a chlapec mohl přijít i o život. Neštěstí se stalo v Novém Bohumíně asi hodinu po poledni. „Lípa vysoká 20 metrů spadla na chlapce a zaparkované auto,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Dítě naštěstí přežilo bez vážnějšího úrazu. Jakou škodu strom napáchal na autě, policie nesdělila.

Naštěstí nemuseli hasiči dítě z pod stromu nijak složitě vyprošťovat. Pomohli zdravotníkům při jeho uložení a transportu do vrtulníku. „Pak jsme lípu opatrně pořezali,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Chlapec utrpěl středně závažné poranění. „Měl mnohočetné oděrky v oblasti trupu, dolní končetiny, byl při vědomí, se záchranáři komunikoval. Vzhledem k charakteru a mechanismu úrazu jsme pacienta letecky transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava k dalšímu došetření,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Podobná událost se stala v Česku před několika lety. Tehdy ale kvůli spadlému stromu ve městě zemřeli dva dvanáctiletí hoši. Tragédie se stala v lednu 2009 ve Zlíně. U frekventované zastávky MHD se zřítila mohutná koruna pajasanu žláznatého. Kromě dvou školáků zranila i dalších pět lidí. Jeden z chlapců zemřel v nemocnici den po pádu stromu, další o několik dní později.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Problémy kolem novičoku zdaleka nekončí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou