Policista se chlubil vysokoškolským vzděláním. Diplom byl ale falešný

Podvod s vysokoškolským diplomem policistovi nevyšel
 Z domova 
01. května 2018 04:18 / Wikimedia Commons
Policista Zbyšek Kholl se pyšnil bakalářským titulem a rozhodl se dodělat magistra. Podal si přihlášku na vysokou školu v Praze a předožil jim diplom z Brna o ukončeném bakalářském studiu, který byl ovšem falešný. Soud ho už jednou potrestal, policista se ale odvolal. Nového verdiktu se však nedočkal.

Policista měl bakalářský titul získat na soukromé vysoké škole Karla Engliše v Brně, ve skutečnosti ale nic nestudoval. Podle soudu tehdejší rektor Ladislav Zapletal u skupiny vyvolených, do které patřil i policista Kholl, nechal dodatečně v počítačovém systému udělat záznam o studiu a následně jim vystavil diplom a potvrzení o úspěšném složení státnic. Podvod potvrdil bývalý tajemník zkušební komise, vedoucí studijního oddělení a správce počítačové sítě.

Soud za padělání veřejné listiny potrestal Kholla loni v listopadu podmínkou, policista se ale odvolal. Ani tak se ale očištění svého jména nedočkal. Odvolací soud totiž pouze potvrdil původní verdikt. „Odvolání obžalovaného jsme zamítli jako nedůvodné,“ uvedla mluvčí krajského soudu Lucie Jíchová.

Celá kauza s falešným diplomem praskla před čtyřmi lety, kdy si Kholl podal přihlášku k magisterskému studiu na pražskou univerzitu Jana Ámose Komenského. Soud o padělání veřejné listiny nemá pochyb. Z výpovědí bývalého tajemníka zkušební komise, vedoucí studijního oddělení a správce počítačové sítě soukromé brněnské školy vyšlo najevo, že byli požádání rektorem Zapletalem, aby byla skupina studentů nestandardním způsobem zavedena do počítačového systému.

Kholl se nařčení, že školu vlastně vůbec nestudoval, vehementně brání. Podle jeho obhájce se stal obětí nepořádku v evidenci školy. To ale kvestorka školy zásadně odmítá. "Jméno Kholl neprochází jak elektronickou evidencí, tak jsme ho nenašli ani v té původní papírové. Nikde není jeho přihláška, nemáme ani potvrzení o tom, že by platil školné. Proto jsme také podali trestní oznámení, že u nás tento člověk nestudoval,“ vypověděla u soudu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn