Vražedkyni miminka prozradila obrovská náhoda - školní práce jejího syna

Dítě hodila do kontejneru, nedaleko byl přitom babybox
 Z domova 
28. dubna 2018 04:58 / Ilustrační foto
Je až neuvěřitelné, jak velká náhoda přivedla policisty na stopu ženy (29) z Teplic, která po porodu zabila své miminko a hodila ho do kontejneru na skleněný odpad. Kriminalistům se vražedkyni podařilo odhalit velmi rychle jen díky útržku ze školní práce jejího staršího dítěte.

Útržek z rotrhané školní práce ležel hned vedle tělíčka mrtvého novorozence. Bylo na něm jméno i třída žáka. Policie ale nevěděla jistě, zda útržek souvisel s případem nebo zda se do popelnice dostal náhodou. Vše ale brzy vyšlo najevo.

Za pomoci sociálních pracovnic bylo vytipováno několik matek, jejichž děti do uvedené třídy chodily. Byla mezi nimi i skutečná pachatelka. Ta sice původně tvrdila, že s vraždou miminka nemá nic společného, ale když jí chtěli policisté odebrat vzorek DNA, raději šla s pravdou ven.

Při výslechu údajně žena tvrdila, že vůbec netušila, že je těhotná. Neměla žádné nevolnosti a necítila ani pohyby dítěte. Porodila prý doma v koupelně do vany. Dítě zabalila do deky a zamířila s ním ke kontejneru. Tam našla modrý pytel na odpadky, do něho dítě vložila, zavázala ho a vyhodila do nádoby na sklo. Její přítel v tu dobu doma spal.

Proč nevážila o pár kroků více a nedala malé miminko do babyboxu, který je od popelnic asi 200 metrů daleko, vysvětlit nedokázala. Prý si to neuvědomila. Policie ji obvinila z vraždy, hrozí jí tak až dvacetileté vězení či výjimečný trest. Státní zástupce pro ni žádal vazbu, soudce ale návrh neakceptoval, takže policie ženu vyšetřuje na svobodě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Jak se bude dál vyvíjet kurz české koruny?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

2. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

3. Michaela Habáňová řádila na jachtě

4. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

5. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن