خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na čtyřkilometrovém úseku bourali dva motorkáři. Jeden nehodu nepřežil

Motorkář narazil do budovy a zemřel
 Z domova 
23. dubna 2018 04:29 / Shutterstock
Během pouhých 30 minut se na asi čtyřkilometrovém úseku na Rýmařovsku staly dvě nehody motorkářů - jeden muž bohužel srážku nepřežil. O jeho život záchranáři marně bojovali přes tři čtvrtě hodiny.

Záchranáři měli doslova plné ruce práce. Nejprve vyjížděli do obce Janovice. Osmapadesátiletý muž si při nehodě a pádu stroje z mostu do potoka těžce zranil ruce i nohy. Na pomoc vzlétl i vrtulník. Jenže než stačil k nehodě přistát, musel zamířit o čtyři kiometry dál.

Asi půl hodiny od první nehody dostali záchranáři hlášení o dalším neštěstí, tentokrát boural motorkář do budovy u obce Ondřejovice. Stav muže byl velmi vážný. "Dispečeři operativně odklonili stroj letící k první nehodě k této druhé havárii a ze základny v Rýmařově vyslali na pomoc pozemní posádku. O šetrný transport původního pacienta do nemocnice zároveň požádali letecké záchranáře z Olomouce," upřesnil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Muž z druhé nehody byl po příjezdu záchranářů v bezvědomí a kritickém stavu. Měl mnohočetná poranění. "Za kontinuálního ošetřování byl naložen do vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice. Během letu však u něj došlo k selhání krevního oběhu a posádka musela zahájit resuscitaci," uvedl Humpl. Pacienta se ale oživit nepodařilo a lékař už mohl jen konstatovat smrt.

S nástupem teplého počasí motorkářů na silnicích přibývá a projevuje se to i na počtu nehod. Policisté proto vyzývají všechny účastníky silničního provozu k abnormální opatrnosti.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola