Na čtyřkilometrovém úseku bourali dva motorkáři. Jeden nehodu nepřežil

Motorkář narazil do budovy a zemřel
 Z domova 
23. dubna 2018 04:29 / Shutterstock
Během pouhých 30 minut se na asi čtyřkilometrovém úseku na Rýmařovsku staly dvě nehody motorkářů - jeden muž bohužel srážku nepřežil. O jeho život záchranáři marně bojovali přes tři čtvrtě hodiny.

Záchranáři měli doslova plné ruce práce. Nejprve vyjížděli do obce Janovice. Osmapadesátiletý muž si při nehodě a pádu stroje z mostu do potoka těžce zranil ruce i nohy. Na pomoc vzlétl i vrtulník. Jenže než stačil k nehodě přistát, musel zamířit o čtyři kiometry dál.

Asi půl hodiny od první nehody dostali záchranáři hlášení o dalším neštěstí, tentokrát boural motorkář do budovy u obce Ondřejovice. Stav muže byl velmi vážný. "Dispečeři operativně odklonili stroj letící k první nehodě k této druhé havárii a ze základny v Rýmařově vyslali na pomoc pozemní posádku. O šetrný transport původního pacienta do nemocnice zároveň požádali letecké záchranáře z Olomouce," upřesnil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Muž z druhé nehody byl po příjezdu záchranářů v bezvědomí a kritickém stavu. Měl mnohočetná poranění. "Za kontinuálního ošetřování byl naložen do vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice. Během letu však u něj došlo k selhání krevního oběhu a posádka musela zahájit resuscitaci," uvedl Humpl. Pacienta se ale oživit nepodařilo a lékař už mohl jen konstatovat smrt.

S nástupem teplého počasí motorkářů na silnicích přibývá a projevuje se to i na počtu nehod. Policisté proto vyzývají všechny účastníky silničního provozu k abnormální opatrnosti.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn