خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Miminko zabila a vyhodila do popelnice. O pár metrů dál byl přitom babybox

Kontejner ukrýval mrtvolku miminka
 Děti v nesnázích 
22. dubna 2018 04:24 / Ilustrační foto
Otřesný případ řeší tepličtí kriminalisté. Vyšetřují vraždu novorozence, kterého zřejmě jeho matka vyhodila do kontejneru na sklo ve Zrenjaninské ulici na teplickém sídlišti Řetenice. Smrt miminka byla o to zbytečnější, že jen pár desítek metrů od popelnic je babybox.

Na mrtvé miminko v kontejneru na sklo upozornil muž, který ve čtvrtek večer nádobu prohledával. Dítě bylo zabalené v dece. V tu chvíli už mu ale nebylo pomoci - děťátko bylo již po smrti.

V pátek se potvrdilo, že miminko někdo zabil. „Na místě nebylo možné určit jednoznačnou příčinu úmrtí novorozence, proto kriminalisté nařídili soudní pitvu. Její výsledky prokázaly, že se na smrti miminka podílela jiná osoba,“ poznamenala teplická policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Policie sídliště prohledávala v rojnicích, prověřovala i skrytá zákoutí mezi panelovými domy či křoví ve snaze najít nějaké daší stopy, které by je přivedly k matce dítěte. O pomoc žádala i širokou veřejnost. Nakonec se matku podařilo najít. Jednalo se o devětadvacetiletou ženu, která na sídlišti žije už pět let se svým přítelem a dvěma dětmi. Je robustnější postavy a sousedé prý ani nepoznali, že je těhotná.

Proč dítě zabila a vyhodila do popelnice, kriminalisté zjišťují. V sobotu večer ženu obvinili ze zločinu vraždy. "Po porodu miminku neposkytla dostatečnou péči a v důsledku toho dítě zemřelo," uvedla policejní mluvčí.

Žena se k činu přiznala a s policií spolupracuje. V případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let, případně trest výjimečný.

Lidé ani policisté nechápou, proč muselo miminko skončit v kontejneru. Asi 200 metrů od místa hrůzného nálezu je v areálu teplické nemocnice umístěn babybox. Kdyby matka uložila dítě tam, mohlo dnes žít. Vzhledem k tomu, že žena na sídlišti žila několik let, musela vědět, že babybox je poblíž. Přesto se rozhodla situaci řešit jinak.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola