Policie hledá násilníka. Kvůli mobilu přepadl, škrtil a zbil školáka

Násilníka a jeho kamaráda zachytila kamera
 Děti v nesnázích 
17. dubna 2018 04:42 / Policie ČR
Už několik týdnů policie marně pátrá po neznámém násilníkovi, který v Praze na Žižkově surově přepadl dvanáctiletého chlapce. Kvůli mobilu ho neváhal škrtit a zbít. Kriminalisté doufají, že lupiče zachyceného kamerovým systémem někdo pozná.

K brutálnímu loupežnému přepadení dítěte došlo 19. března před půl šestou odpoledne v Krásově ulici na Žižkově. Zatím neznámý podezřelý ve společnosti ještě dalšího muže sledoval chlapce, který vystoupil z tramvaje na zastávce Husinecká a šel domů. Když poškozený otevřel dveře do domu, tak ho následoval a ve vestibulu zaútočil.

"Přimáčkl ho na zeď, přiložil mu loket na krk a začal ho tímto způsobem škrtit. Zároveň požadoval vydání mobilního telefonu, ale ten mu chlapec nedal. Naopak začal křičet o pomoc, čehož se útočník zalekl a dal se na útěk. Ještě před tím ale stihl přepadeného udeřit do obličeje," popsal přepadení policejní mluvčí Jan Daněk.

Násilník by měl mít asi 20 až 25 roků, je vysoký přibližně 175 cm a má štíhlou postavu a světlou pleť. Na sobě měl bundu s kapucí, která měla na prsou bílý klín, černé kalhoty a na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou. Na hlavě pod kapucí měl tmavý kulich s pruhem a na rukou tmavé rukavice. Mluvil česky bez přízvuku. Jeho asi 180 cm vysoký společník měl okolo 25 let, byl střední postavy a měl tmavou pleť. Oblečený byl do tmavé zimní bundy s kapucí, tmavých tepláků a tmavých sportovních bot.

"Muže podezíráme ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let. Pokud kdokoliv některého z podezřelých mužů na záběrech pozná, ať kontaktuje linku 158," dodal Daněk.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Švýcarsko odmítlo občanství dvěma muslimům, nechtěli podat ruku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Veronika Žilková doma maká jako Popelka

2. Brad Pitt je flákač a Angelina nemá peníze

3. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

4. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

5. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn