Nehorázná drzost! Dva kriminalisté podvodně zabavili prodejci PC hry a nechali si je pro sebe

Kvůli několika hrám na PC se policisté dopustili podvodu
 Z domova 
08. dubna 2018 04:04 / Ilustrační foto
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) trestně stíhá dva kriminalisty z Mostu. Podvodem zabavili prodejci desítky PC her a ty si pak nechali pro sebe. Je navíc možné, že se podobného podvodu dopustili i na dalších lidech.

Celý podvod zosnovala dvojice mosteckých policistů v polovině minulého měsíce. Jak se GIBS podařilo zjistit, kriminalisté se v době svého volna sešli s mladým mužem, který na internetu nabízel prodej originálních her na značkové konzole.

Mladému prodejci se představili pod falešnými jmény. Pak předložili své originální služební odznaky a mladíkovi oznámili, že mu zabavují více než 30 herních nosičů s aktuálními tituly populárních her.

"Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci, na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech. Prodejci her tak způsobili škodu za téměř 20 tisíc korun," upřesnil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Teď dvojici policistů hrozí nemalé problémy. "Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce," doplnil Mitáček.

Existuje navíc podezření, že se podobných podvodů dopustili i na jiných lidech. "Žádáme další občany, kteří byli vystaveni podobným situacím nebo byli podobně podvedeni, aby se co nejdříve přihlásili na operační středisko GIBS – tel. 974 839 734, nebo na linku 158," dodal mluvčí GIBS.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Návrat ztraceného muzikálového herce Jana Kříže

Zprávy

Ministerstvo práce a odbory se "utrhly se řetězu" rozumného sociálního dialogu

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nalaďte se na šumivou vlnu prosecca

2. Daniela Šinkorová trénuje na Stardance i ve velkém vedru

3. Scarlett Johansson vydělává miliardy. Je nejlépe placenou herečkou světa

4. Herec Rašilov měl svatbu, jeho ex Vanda Hybnerová mejdan

5. Kateřina Votavová ukázala svoje sexy tělo

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn