Nehorázná drzost! Dva kriminalisté podvodně zabavili prodejci PC hry a nechali si je pro sebe

Kvůli několika hrám na PC se policisté dopustili podvodu
 Z domova 
08. dubna 2018 04:04 / Ilustrační foto
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) trestně stíhá dva kriminalisty z Mostu. Podvodem zabavili prodejci desítky PC her a ty si pak nechali pro sebe. Je navíc možné, že se podobného podvodu dopustili i na dalších lidech.

Celý podvod zosnovala dvojice mosteckých policistů v polovině minulého měsíce. Jak se GIBS podařilo zjistit, kriminalisté se v době svého volna sešli s mladým mužem, který na internetu nabízel prodej originálních her na značkové konzole.

Mladému prodejci se představili pod falešnými jmény. Pak předložili své originální služební odznaky a mladíkovi oznámili, že mu zabavují více než 30 herních nosičů s aktuálními tituly populárních her.

"Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci, na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech. Prodejci her tak způsobili škodu za téměř 20 tisíc korun," upřesnil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Teď dvojici policistů hrozí nemalé problémy. "Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce," doplnil Mitáček.

Existuje navíc podezření, že se podobných podvodů dopustili i na jiných lidech. "Žádáme další občany, kteří byli vystaveni podobným situacím nebo byli podobně podvedeni, aby se co nejdříve přihlásili na operační středisko GIBS – tel. 974 839 734, nebo na linku 158," dodal mluvčí GIBS.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela filmová a divadelní legenda Gabriela Vránová

Zprávy

Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové

2. Monika Leová připravuje svatbu bez svatební cesty. Nejsou peníze

3. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

4. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

5. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu