خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nehorázná drzost! Dva kriminalisté podvodně zabavili prodejci PC hry a nechali si je pro sebe

Kvůli několika hrám na PC se policisté dopustili podvodu
 Z domova 
08. dubna 2018 04:04 / Ilustrační foto
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) trestně stíhá dva kriminalisty z Mostu. Podvodem zabavili prodejci desítky PC her a ty si pak nechali pro sebe. Je navíc možné, že se podobného podvodu dopustili i na dalších lidech.

Celý podvod zosnovala dvojice mosteckých policistů v polovině minulého měsíce. Jak se GIBS podařilo zjistit, kriminalisté se v době svého volna sešli s mladým mužem, který na internetu nabízel prodej originálních her na značkové konzole.

Mladému prodejci se představili pod falešnými jmény. Pak předložili své originální služební odznaky a mladíkovi oznámili, že mu zabavují více než 30 herních nosičů s aktuálními tituly populárních her.

"Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci, na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech. Prodejci her tak způsobili škodu za téměř 20 tisíc korun," upřesnil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Teď dvojici policistů hrozí nemalé problémy. "Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce," doplnil Mitáček.

Existuje navíc podezření, že se podobných podvodů dopustili i na jiných lidech. "Žádáme další občany, kteří byli vystaveni podobným situacím nebo byli podobně podvedeni, aby se co nejdříve přihlásili na operační středisko GIBS – tel. 974 839 734, nebo na linku 158," dodal mluvčí GIBS.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola