Šokující odhalení. Senioři týrali psy, zvířata se brodila ve vlastních výkalech

Pejsci žili v naprosto otřesných podmínkách
 Z domova 
28. března 2018 04:03 / Facebook
Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání seniorů z Kamenice na Lipou, kteří ve svém domku chovali přes 200 psů v naprosto otřesných podmínkách. Zubožená zvířata se tísnila v odporných klecích, které byly plné výkalů. Pohled otřásl i zkušenými policisty.

Muži a ženě (oba 67 let) hrozí za týrání zvířat až pětileté vězení. V domku uprostřed nepředstavitelného nepořádku přežívala zvířata v pokálených přepravkách a klecích. Oficiálně se mělo jednat o dvě chovatelské stanice. Jedna z nich nesla název Palác krásy, honosný název ale rozhodně nekorespondoval s hrůznou realitou.

Původně policisté vyšetřovali případ jako přečin zanedbání péče o zvíře z nedbalosti, nakonec ale věc překvalifikovali na trestný čin týrání zvířat ve formě spolupachatelství, a to zvláště trýznivým způsobem. Informovala o tom policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na případ dlouho upozorňovali sousedé, ledy se ale pohnuly až na zkladě iniciativy rodinného azylu Dej pac!, který se tak v podstatě zasadil o to, že se týranými pejsky  začali zabývat policisté. S vysvobozením nebohých zvířat, kterých bylo celkem 212, museli pomáhat i hasiči v dýchacích přístrojích.

Mnohé klece byly natolik slepené výkaly, že ani pomalu nešly otevřít. Zvířata neměla zajištěný dostatečný přísun potravy, takže byla podvyživená. „U víc než 120 psů došlo vlivem dlouhodobého fyzického a psychického strádání k těžkému poškození zdravotního stavu. V důsledku způsobu vedení chovu jeden pes uhynul, dalších osm psů utrpělo neléčitelné poškození zdravotního stavu,“ dodala policejní mluvčí.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Matěj Stropnický si dává v politice pauzu. Čemu se chce věnovat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem

2. Evu Perkausovou čeká příští měsíc operace

3. Ilona Csáková hlásí comeback, domácí práce ji ale neminou

4. Vlastina Svátková nechala syny v kině samotné a s kočárem vyrazila na nákupy

5. Těhotná Doležalová vyrazila do nočního klubu