Doktorka zavolala policii na opilého pacienta. Sama byla totálně pod obraz

Opilá doktorka nadýchala přes tři promile alkoholu
 Z domova 
21. března 2018 04:19 / Ilustrační foto
Jen těžko uvěřitelnou dohru měl případ z polikliniky v Praze 5 Smíchově. Lékařka (49) sem přivolala policisty na opilého pacienta. Jak se ale ukázalo, pacient nebyl v alkoholovém rauši sám. Doktorka totiž nadýchala přes tři promile alkoholu.

Lékařka si policistům stěžovala na muže, který byl v čekárně značně opilý a měl doktorku obtěžovat. Policisté opilce v čekárně našli, měl v dechu 3,3 promile alkoholu. Protože se ale nedopouštěl žádného protiprávního jednání, předali ho policisté do péče záchranářů. To lékařka, která policisty přivolala, dopadla daleko hůře.

"Během řešení události policisté mluvili i s paní doktorkou. Při tom si povšimli jejího podivného chování, především pak její poněkud unavené artikulace. A jejich podezření se skutečně potvrdilo," konstatoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ukázalo se, že doktorka na tom s alkoholem nebyla o nic lépe než zpitý pacient. Nadýchala totiž neuvěřitelných 3,17 promile! Na rozdíl od opilého pacienta ale neskončila v rukou záchranářů, ale rovnou na policejní služebně.

Nyní je lékařka podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "V tuto chvíli hrozí ženě trest odnětí svobody jeden rok. Pokud se ale prošetřováním zjistí, že v tomto stavu i ordinovala, může jí hrozit až tříletý pobyt za mřížemi," dodal Hulan.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

2. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

3. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

4. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

5. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani