Les ukrýval kostru ženy. Hrůzný nález na Jičínsku je zatím obestřen tajemstvím

Lidské kosti roztahala lesní zvěř po okolí
 Z domova 
17. března 2018 04:48 / Policejnidenik
Správce lesů našel v lese u Markvartic na Jičínsku lidskou kostru. Podle všeho nešlo o žádný archeologický nález. Zvěř už stačila kosti roztahat po okolí. Policie se snaží zjistit, o koho jde.

Správce lesa vyrazil označit stromy ke kácení a poblíž obce Mrkvojedy na území Markvartic objevil pozůstatky lidského těla. O mrtvole toho policisté zatím moc nevědí, podle prvotního ohledání se ale jedná o ženu.

Šokovaný správce lesů okamžitě přivolal na místo policisty. "Přivolaný soudní lékař na místě nedokázal s určitostí sdělit přesnou příčinu smrti, proto byla nařízena soudní pitva. V souvislosti s nálezem rovněž pátráme po totožnosti a prověřujeme databázi pohřešovaných osob. Výsledky soudní pitvy budou známy v průběhu několika dní," konstatoval policejní mluvčí Aleš Brendl.

Podle kriminalistů se nejednalo o žádný archeologický nález. Kosti totiž ležely na povrchu a některé z nich už stačila zvěř roztahat po okolí. Až výsledky soudní pitvy však odhalí více. Zatím je tak případ opředen mnoha otazníky. Neví se ani to, zda žena náhodou nezemřela rukou nějakého násilníka. Výsledky pitvy by měly být k dispozici během několika dní.

Kriminalisté mají ještě v živé paměti případ padesátiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno loni 14. srpna ve značném stadiu rozkladu na poli u Lázní Bělohrad na Jičínsku. Policie pak obvinila z loupežné vraždy manželský pár ze Semilska.

Muže z Prahy manželé podle kriminalistů zastřelili poté, co ho vylákali na opuštěné místo, a pak mu ukradli několik desítek tisíc korun. Později kriminalisté obvinění manželského páru ještě rozšířili o dvojnásobný pokus o vraždu třicetiletého muže, kterého jejich komplic předtím pojistil pro případ úmrtí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Česká Miss Earth se zasnoubila. Po půlroční známosti ji její přítel požádal o ruku!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nevíte, kam na Silvestra? Zajeďte si do wellness ráje celebrit!

2. Kuchař Ridi a tanečnice Hunčárová se zjevili na veřejnosti a takhle jim to slušelo

3. Jiří Dvořák je po semifinále Stardance jasným favoritem na vítězství

4. Herečka Lenka Vlasáková přišla o dceru. Odešla až do Jeruzaléma

5. Manželka Hynka Čermáka dostala roli v Ulici a divákům se nelíbí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn