Strašlivá tragédie: Auto smetlo skupinu chodců, dva na místě zemřeli

Do chodců najelo auto a zabilo dva lidi
 Z domova 
15. března 2018 04:54 / Policejnidenik
Obrovské neštěstí se stalo v pražské Hostivaři poblíž obchodního centra. Řidič (67) tu srazil na přechodu pro chodce skupinu lidí. Muž a žena zemřeli na místě, další utrpěli zranění.

Tragédie se stala krátce po půl třetí odpoledne. Podle svědků stála auta v levém pruhu na červené, když v pravém pruhu projel vůz a srazil chodce, kteří procházeli přes přechod.

Jak přesně se nehoda stala, ale policie zatím nesdělila. "Zajistili jsme dostupné kamerové záznamy. Okolnosti nehody jsou ale zatím v šetření," poznamenala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Sedmašedesátiletý řidič Škody Fabie byl každopádně střízlivý, což prokázala dechová zkouška. Záchranáři ho museli s akutní stresovou reakcí převézt do nemonice. Tam skončili i další lidé, které svou neopatrnou jízdou zranil.

Zchranáři například museli ošetřit 72letou ženu, kterou převezli s mnohočetnými zraněními na urgentní příjem nemocnice na Vinohradech. „Další 63letá žena utrpěla poranění ruky a byla transportována na ortopedii,“ sdělila mluvčí záchranky Jana Poštová. Bohužel, dvěma lidem, muži a ženě, už nebylo pomoci a zemřeli na místě.

Samotné vyšetřování se výrazným způsobem dotklo i odpolední dopravy. Policie uzavřela Švehlovu ulici a automobilovou dopravu odkláněla. Tramvaje místní stanicí pouze projížděly, a to bez zastavení. Autobusy MHD byly svedeny ve směru k Průmyslové do protisměru. Veškerá doprava se vrátila do normálních kolejí krátce před půl šestou večer.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Zprávy

Matěj Stropnický si dává v politice pauzu. Čemu se chce věnovat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem

2. Evu Perkausovou čeká příští měsíc operace

3. Ilona Csáková hlásí comeback, domácí práce ji ale neminou

4. Vlastina Svátková nechala syny v kině samotné a s kočárem vyrazila na nákupy

5. Těhotná Doležalová vyrazila do nočního klubu