Strašlivá tragédie: Auto smetlo skupinu chodců, dva na místě zemřeli

Do chodců najelo auto a zabilo dva lidi
 Z domova 
15. března 2018 04:54 / Policejnidenik
Obrovské neštěstí se stalo v pražské Hostivaři poblíž obchodního centra. Řidič (67) tu srazil na přechodu pro chodce skupinu lidí. Muž a žena zemřeli na místě, další utrpěli zranění.

Tragédie se stala krátce po půl třetí odpoledne. Podle svědků stála auta v levém pruhu na červené, když v pravém pruhu projel vůz a srazil chodce, kteří procházeli přes přechod.

Jak přesně se nehoda stala, ale policie zatím nesdělila. "Zajistili jsme dostupné kamerové záznamy. Okolnosti nehody jsou ale zatím v šetření," poznamenala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Sedmašedesátiletý řidič Škody Fabie byl každopádně střízlivý, což prokázala dechová zkouška. Záchranáři ho museli s akutní stresovou reakcí převézt do nemonice. Tam skončili i další lidé, které svou neopatrnou jízdou zranil.

Zchranáři například museli ošetřit 72letou ženu, kterou převezli s mnohočetnými zraněními na urgentní příjem nemocnice na Vinohradech. „Další 63letá žena utrpěla poranění ruky a byla transportována na ortopedii,“ sdělila mluvčí záchranky Jana Poštová. Bohužel, dvěma lidem, muži a ženě, už nebylo pomoci a zemřeli na místě.

Samotné vyšetřování se výrazným způsobem dotklo i odpolední dopravy. Policie uzavřela Švehlovu ulici a automobilovou dopravu odkláněla. Tramvaje místní stanicí pouze projížděly, a to bez zastavení. Autobusy MHD byly svedeny ve směru k Průmyslové do protisměru. Veškerá doprava se vrátila do normálních kolejí krátce před půl šestou večer.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto