Falešní policisté v Praze přepadávali podnikatele!

Falešní policisté oloupili těhotnou ženu s přítelem v jejich domě
 Z domova 
23. září 2014 22:10 / Policie
Dvě bandy lupičů převlečených za policisty přepadávaly v Praze bohaté podnikatele! Jednu z nich dala dokonce dohromady dvojice policistů.

Lupiči si počínali jako skuteční policisté. "V neděli 10. srpna přijeli k rodinnému domu v Hloubětíně dva muži v policejních kombinézách, a představili se jako policisté, kteří provedou domovní prohlídku," popsala policejní mluvčí. Mužům ale nešlo o prosazování zákona, ale o peníze. "Žena je pustila dovnitř a dvojice prošla celý dům, až narazili na její životní úspory. Pak ji napadli elektrickým paralyzérem a odtáhli do koupelny, kde ji spoutali a ústa přelepili lepicí páskou. Sebrali obálku s penězi a utekli.

Jak detektivové zjistili, podobnou loupež spáchala banda už v červenci v Újezdě nad Lesy. "Falešní policisté opět pod záminkou domovní prohlídky vešli do domu. Poté „zabavili“ mobilní telefon, pistoli, zlaté šperky, příruční trezor, fotoaparát, dýmky a hotovost asi dvacet tisíc korun," popsala mluvčí. Podezřelými jsou dva bratři a bývalí policisté z Brna a jejich tři kamarádi. Policisté se jim brzy dostali na kobylku. 17. září je společně se zásahovkou a armádou zadrželi. Při domovní prohlídce našli přes dvě desítky mobilů, zbraně, náboje i části policejní výstroje. Hrozí jim deset let vězení.

Nezávisle v Praze fungovala i druhá banda, která při loupežích používala stejný systém. Tu vedl pětatřicetiletý bývalý elitní voják. Přepadli rodinný dům v pražské Uhříněvsi. "Když zazvonili u dveří, prokázali se odznakem policie a požádali o vstup do domu. Pak se na muže a jeho těhotnou partnerku vrhli, fyzicky je napadli, spoutali a na oči jim dali tmavé brýle a šátky. Když jim vystrašený majitel domu vydal klíče a sdělil heslo ke kartě, zahladili stopy a z místa zmizeli," řekla v úterý policejní mluvčí Jana Rösslerová. I tato pětice pachatelů byla po zadržení obviněna z loupeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku," dodala mluvčí.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Salma Hayek v slzách. Přišla o svou lásku

Zprávy

Autobazary zákazníky podvádí ve velkém, zjistila kontrola

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Karolína Kurková ozdobila slavnostní večer švýcarských hodinek a byla u toho zatraceně sexy!

2. Salma Hayek v slzách! Ztratila svého nejlepšího přítele, psího mazlíčka Lupe!

3. Věčná dietářka a moderátorka Lenka Špillarová trápí svoje tělo v posilovně!

4. Witherspoon, Hayek nebo Kidman budou dražit šaty, které vynesly na předávání Zlatých glóbů!

5. Rodina Kim Kardashian se díky náhradní matce rozrostla o dalšího potomka!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن