Falešní policisté v Praze přepadávali podnikatele!

Falešní policisté oloupili těhotnou ženu s přítelem v jejich domě
 Z domova 
23. září 2014 22:10 / Policie
Dvě bandy lupičů převlečených za policisty přepadávaly v Praze bohaté podnikatele! Jednu z nich dala dokonce dohromady dvojice policistů.

Lupiči si počínali jako skuteční policisté. "V neděli 10. srpna přijeli k rodinnému domu v Hloubětíně dva muži v policejních kombinézách, a představili se jako policisté, kteří provedou domovní prohlídku," popsala policejní mluvčí. Mužům ale nešlo o prosazování zákona, ale o peníze. "Žena je pustila dovnitř a dvojice prošla celý dům, až narazili na její životní úspory. Pak ji napadli elektrickým paralyzérem a odtáhli do koupelny, kde ji spoutali a ústa přelepili lepicí páskou. Sebrali obálku s penězi a utekli.

Jak detektivové zjistili, podobnou loupež spáchala banda už v červenci v Újezdě nad Lesy. "Falešní policisté opět pod záminkou domovní prohlídky vešli do domu. Poté „zabavili“ mobilní telefon, pistoli, zlaté šperky, příruční trezor, fotoaparát, dýmky a hotovost asi dvacet tisíc korun," popsala mluvčí. Podezřelými jsou dva bratři a bývalí policisté z Brna a jejich tři kamarádi. Policisté se jim brzy dostali na kobylku. 17. září je společně se zásahovkou a armádou zadrželi. Při domovní prohlídce našli přes dvě desítky mobilů, zbraně, náboje i části policejní výstroje. Hrozí jim deset let vězení.

Nezávisle v Praze fungovala i druhá banda, která při loupežích používala stejný systém. Tu vedl pětatřicetiletý bývalý elitní voják. Přepadli rodinný dům v pražské Uhříněvsi. "Když zazvonili u dveří, prokázali se odznakem policie a požádali o vstup do domu. Pak se na muže a jeho těhotnou partnerku vrhli, fyzicky je napadli, spoutali a na oči jim dali tmavé brýle a šátky. Když jim vystrašený majitel domu vydal klíče a sdělil heslo ke kartě, zahladili stopy a z místa zmizeli," řekla v úterý policejní mluvčí Jana Rösslerová. I tato pětice pachatelů byla po zadržení obviněna z loupeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku," dodala mluvčí.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Problémy kolem novičoku zdaleka nekončí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou