خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Seniorka krutým způsobem týrala kočky. Hrozí jí za to kriminál

Kočky zažily trýznivá muka
 Z domova 
06. března 2018 04:36 / Ilustrační foto
Otřesný případ týrání zvířat vyšetřují policisté na Českolipsku. Seniorka tu obzvláště krutým způsobem utýrala kočku k smrti a její dvě koťata děsivé zacházení ženy přežila jen shodou náhod.

Čtyřiasedmdesátileté ženě se na zahradě usídlila dospělá kočka se dvěma koťaty. Zpočátku seniorka tuláckou kočičí rodinu krmila, pak se jí ale zvířata znelíbila a žena se jich rozhodla zbavit. To, jakým způsobem to provedla, ale bylo naprosto šílené.

Seniorka původně požádala strážníky, aby kočky odchytili a odvezli do útulku. Nakonec se s nimi dohodla na tom, že kočky odchytne sama a až  to udělá, tak jim dá vědět, aby si je převzali.

"Bohužel tento záměr zrealizovala velmi drastickým způsobem, při kterém všechny tři kočky vystavila ohromnému utrpení, které vedlo až k úhynu jedné z nich," konstatovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Odchytem nechtěných návštěvnic pověřila žena svého příbuzného, který každou kočku zvlášť umístil do neprodyšného pytle a ten pevně zavázal. Zvířata v nich neměla žádný přísun čerstvého vzduchu a takto je v pytlích bez jakékoliv další pozornosti ponechala v kůlně na zahradě téměř 24 hodin. Po odchytu totiž prý zjistila, že ten den strážníci na jejich odvoz nemají čas.

Kočky se v pudu sebezáchovy snažily z pytlů vysvobodit a tím se nejen extrémně vysílily a vystresovaly, ale navíc jim brzy začal docházet kyslík. "Když si pro ně přijeli následující den nic netušící strážníci, předala jim tyto pytle.  Ty už ale silně zapáchaly a kočky v nich nejevily žádné známky života. Poté, co je rozvázali, zjistili, že ve dvou z nich leží apatická vystresovaná koťata v zuboženém stavu, třetí kočka tyto mučivé útrapy nepřežila. Podle závěrů znaleckého posudku uhynula v důsledku udušení mimořádně trýznivou smrtí," dodala Baláková. Koťata si převzala do péče pracovnice útulku.

Vyšetřovatelka nyní 74letou seniorku obvinila z přečinu týrání zvířat zvlášť surovým a trýznivým způsobem, za což ji soud může potrestat odnětím svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

U Středozemního moře se formuje obdoba hurikánu. Čekají se obrovské škody

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží

2. Michal Kavalčík se pochlubil, jak zhubnul

3. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

4. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

5. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají