خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Horor: Čtyřletá dívka vypadla z lanovky a letěla 11 metrů dolů

Matka se snažila dívku udržet, ale marně
 Děti v nesnázích 
25. února 2018 04:40 / Ilustrační foto
V naprostou hrůzu se proměnila lyžovačka pro matku tří dětí. V lyžařském areálu v Rokytnici nad Jizerou chtěla s dětmi vyjet lanovkou na svah, její čtyřletá holčička ale cestou vypadla a letěla 11 metrů dolů, kde dopadla na zmrzlý sníh. Matka z neštěstí viní provozovatele.

Matka nasedla na lanovku v areálu Horní Domky společně s šestiletým a jedenáctiletým synem a čekali, až za nimi dosedne i čtyřletá dívenka. Jenže ještě dříve, než se jí to podařilo, se lanovka rozjela a holčička tak nebyla nijak zajištěná.

Matka ze všech sil volala na obsluhu, aby lanovku zastavila, ale bez jakékoliv odezvy. Zoufalá máma se snažila dcerku přidržovat oběma rukama. Jenže holčičku popadla panika a začala se smýkat. Nešťastné matce začala pomalu vyklouzávat z rukou. "Poblíž třináctého sloupu lanové dráhy ve výšce 11 metrů nad zemí ji už žena neudržela a dívenka spadla na umrzlý sníh," popsala událost policejní mluvčí Ivana Baláková.

K holčičce se okamžitě sjeli další lyžaři, kteří jí přivolali pomoc. Matka měla vedle sebe dvě další vystresované děti,  a aby se ze sedačky nezřítily také, musela s nimi dojet až na vrchol.

"Mezitím už horská služba vyrozuměla Zdravotnickou záchrannou službu, která na místo vyslala svůj vrtulník a ten dívenku transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tam lékaři naštěstí zjistili, že neutrpěla žádné zranění. To se dá bez nadsázky považovat za zázrak," dodala Baláková.

Policie v souvislosti s případem žádá o pomoc svědky, kteří 22. února dopoledne mezi 10.45 a 11.00 viděli nasedat matku se třemi dětmi na sedačku lanové dráhy Horní Domky, aby jí pomohli zjistit, co se při jejich nastupování stalo a jak fungoval dozor u lanovky.  "Veškeré informace vedoucí k objasnění všech okolností této svou povahou závažné nehody na sjezdovce přijmeme na tísňové telefonní lince Policie ČR 158 nebo na kterékoliv naší služebně," uzavřela policejní mluvčí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

2. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

3. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

4. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

5. David Gránský vyvedl snoubenku do kina