خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Žák přechytračil učitele a v počítačovém systému pozměnil školní klasifikaci

Z žáka se vyklubal hacker
 Z domova 
24. února 2018 08:06 / Shutterstock
Karlovarští kriminalisté dopadli mladého hackera, který se naboural do počítačového systému školy a žákům pozměnil klasifikaci. Jak se ukázalo, za vším stál bývalý student školy. Zda šlo o pomstu nebo o hloupý žert, policie nesdělila.

Policisté už mladistvému sdělili obvinění a za neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací teď mladíkovi hrozí až roční kriminál. Zjistit pachatele kybernetického útoku prý nebylo vůbec snadné.

Když se někteří pedagogové i rodiče žáků školy přihlásili k systému elektronické žákovské knížky, čekal je pořádný šok. Zjistili totiž, že žákům byla změněna klasifikace či přidány různé poznámky. Policistům se naštěstí podařilo pachatele odhalit.

"Policisté našli lokalizační údaje, které ukazovaly na konkrétního člověka. Při domovní prohlídce následně kriminalisté zajistili techniku, která k útoku na školu sloužila," podotkla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Podle policie by se mladistvému nikdy takový kybernetický útok nepodařilo provést, kdyby zaměstnanci základní školy jednali v souladu se zásadami bezpečného užívání počítačového systému. Celý systém totiž chránila velmi slabá zabezpečovací hesla, což hackerovi značně usnadnilo práci.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už neví, co by ukázala? Slováková fanouškům předvedla, co dělá s novým partnerem ve vaně!

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Olga Lounová zahájila svůj koncert v závodním autě

2. Když 3v1 tančí

3. Monika Bagárová neunesla vyhazov ze Stardance

4. Tereza Pergnerová si léto neužila

5. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho