Krmení býka dopadlo hrozivě. Zvíře muže nabralo na rohy a velmi těžce ho zranilo

Pro těžce zraněného přiletěl vrtulník
 Z domova 
17. února 2018 04:25 / Trans Hospital Plus
Starší muž (62) šel v Hlásné Třebani nakrmit dobytek a odskákal to těžkým zraněním. Rozzuřený býk ho totiž nabral na rohy a několikrát s ním mrštil o zem. Podle záchranářů mu zřejmě zvíře způsobilo vážné zranění páteře.

Děsivé napadení vidělo několik svědků. Podle nich zvíře muže nabralo na rohy a několikrát nešťastníka vyhodilo do vzduchu. Lidé okamžitě přivolali záchranáře.

"Na místo jsme vyslali naši posádku s lékařem. Napadený muž byl při vědomí, ale lékař měl podezření na vážný úraz páteře. I proto jsme povolali také vrtulník," podotkl šéf zasahující záchranné služby Trans Hospital Plus Bořek Bulíček.

Vrtulník zraněného muže po ošetření a zafixování transportoval do nemocnice. Záchranářům si stěžoval na necitlivost dolních končetin.

Napadení člověka býkem není nic výjimečného a mnohdy podobné útoky končí i fatálně. Například v roce 2016 v obci Sokoleč na Nymbursku zabil býk ošetřovatele (59). Při vypouštění ze stájí do venkovní ohrady jeden z býků muže přitlačil k hrazení a smrtelně mu poranil hrudník. Jiná tragédie se stala v roce 2012 v Krasonicích na Jihlavsku. Při nakládání dobytka k převozu na jatka jeden z býků přeskočil bočnici nakládací rampy, rozběhl se a napadl muže (54). Ten pak v nemocnici zemřel. O život přišel v roce 2009 i bývalý místostarosta (73) obce Písek na Frýdecko-Místecku. Zřejmě neodhadl délku řetězu, na kterém byl býk uvázán. Když lidé muže našli, naskytl se jim hrůzný pohled - byl zamotaný v řetězu a po celém těle měl bodné rány, které mu zvíře zasadilo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan se jako vévodkyně ze Sussexu poprvé účastnila dostihů. Takhle jí to slušelo!

Zprávy

Reakce na Merkelovou výrok o odsunutých Němcích. Jak reagoval prezident a ostatní politici?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Zounar vzal dceru mezi dinosaury

2. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

3. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

4. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...

5. Liza Minnelli shání peníze na důchod a rozprodává svou sbírku obrazů Andyho Warhola