خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Krmení býka dopadlo hrozivě. Zvíře muže nabralo na rohy a velmi těžce ho zranilo

Pro těžce zraněného přiletěl vrtulník
 Z domova 
17. února 2018 04:25 / Trans Hospital Plus
Starší muž (62) šel v Hlásné Třebani nakrmit dobytek a odskákal to těžkým zraněním. Rozzuřený býk ho totiž nabral na rohy a několikrát s ním mrštil o zem. Podle záchranářů mu zřejmě zvíře způsobilo vážné zranění páteře.

Děsivé napadení vidělo několik svědků. Podle nich zvíře muže nabralo na rohy a několikrát nešťastníka vyhodilo do vzduchu. Lidé okamžitě přivolali záchranáře.

"Na místo jsme vyslali naši posádku s lékařem. Napadený muž byl při vědomí, ale lékař měl podezření na vážný úraz páteře. I proto jsme povolali také vrtulník," podotkl šéf zasahující záchranné služby Trans Hospital Plus Bořek Bulíček.

Vrtulník zraněného muže po ošetření a zafixování transportoval do nemocnice. Záchranářům si stěžoval na necitlivost dolních končetin.

Napadení člověka býkem není nic výjimečného a mnohdy podobné útoky končí i fatálně. Například v roce 2016 v obci Sokoleč na Nymbursku zabil býk ošetřovatele (59). Při vypouštění ze stájí do venkovní ohrady jeden z býků muže přitlačil k hrazení a smrtelně mu poranil hrudník. Jiná tragédie se stala v roce 2012 v Krasonicích na Jihlavsku. Při nakládání dobytka k převozu na jatka jeden z býků přeskočil bočnici nakládací rampy, rozběhl se a napadl muže (54). Ten pak v nemocnici zemřel. O život přišel v roce 2009 i bývalý místostarosta (73) obce Písek na Frýdecko-Místecku. Zřejmě neodhadl délku řetězu, na kterém byl býk uvázán. Když lidé muže našli, naskytl se jim hrůzný pohled - byl zamotaný v řetězu a po celém těle měl bodné rány, které mu zvíře zasadilo.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Zaslouží si Michal David vyznamenání nebo Zeman jenom provokuje?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Míša Maurerová se už chystá na porod

2. Exmilenka Langerové se teď tulí ke svému o generaci staršímu příteli

3. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

4. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka

5. Lady Gaga konečně přiznala, že je zasnoubená