Mladík brutálně ubil svou kamarádku!

Odsouzený bral drogy
 Z domova 
02. února 2018 06:31 / Policejnidenik
K dvaceti letům za mřížemi byl odsouzen dvaadvacetiletý Patrik K. z Ostravy. Krajský soud ho uznal vinným z vraždy. Patrik K. podle rozsudku vloni v březnu ubil svou kamarádku z dětství – pětadvacetiletou Sabinu. Kvůli penězům na drogy.

Brutální čin se stal v Ostravě-Polance. Pětadvacetiletá Sabina se těšila na příjezd svého přítele ze zahraničí a proto uklízela v jejich rodinném domě i na zahradě. O pomoc požádala také svého kamaráda Patrika. To ale byla osudová chyba. Z neznámých důvodů ji totiž Patrik brutálně ubil. „Čin spáchal zvlášť surovým způsobem,“ uvedla předsedkyně senátu s tím, že šlo o brutální a likvidační útok, který měl devastující následky. „Způsobil zborcení skeletu obličeje. Ten útok trval až do úplného ubití,“ řekla soudkyně. Z domu zmizelo šedesát tisíc korun a různé věci za více než padesát tisíc korun. Patrik K. vinu odmítl. „Znali jsme se od základní školy, měl jsem ji rád,“ vypověděl. Přiznal, že osudného březnového dne Sabinu navštívil, aby jí pomohl s pracemi na zahradě. Únavou pak údajně usnul v pokoji. „Nevím, jestli jsem se probudil sám nebo mě něco probudilo. Šel jsem z obýváku. Volal jsem na Sabču, ale neozvala. Pak jsem vyšel na chodbu a viděl tu spoušť,“ popsal událost. „Ten čin jsem nespáchal. Jsem si ale vědom toho, že jsem se měl zachovat jinak. Nezavolal jsem záchranku ani policii,“ litoval svého útěku z místa činu. 

V batohu přitom odnesl peníze a věci pocházející z domu. Prý mu je tam buď úmyslně, nebo omylem dala právě kamarádka Sabina, která se prý chystala od svého přítele odejít. Po svém zadržení se sice k činu přiznal, ale pak si to rozmyslel a nyní tvrdí, že je nevinný. „Policisté na mě naléhali psychicky, abych to vzal na sebe. Nakonec jsem se přiznal. Řekl jsem, co chtěli,“ vysvětlil.

Na Patrikově mikině policie našla krevní stopy oběti. „Obhajoba byla shledána jako nevěrohodná,“ konstatovala předsedkyně senátu. Patrik K. se přesto odvolal a případ tak míří k olomouckému vrchnímu soudu.

Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi