خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Místo bylinek do polévky pěstovala babička na zahradě rostlinné drogy

Za pěstování marihuany hrozí seniorce vězení
 Z domova 
15. ledna 2018 04:00 / Policie ČR
Na stará kolena se do pořádného maléru dostala jednasedmdesátiletá žena. Ta se rozhodla proměnit svou zahradu v drogový pěstitelský ráj. Jenže policie si na ni došlápla a staré ženě nyní hrozí kriminál.

Seniorka z Novopacka se z neznámého důvodu rozhodla na svém pozemku začít pěstovat marihuanu. Jaké s ní měla plány, nikdo neví - možná si chtěla jen vyrábět léčivé masti pro svou potřebu, možná pěstovala drogy za účelem přilepšení k důchodu.

Každopádně si při pěstování marihuany zjevně nedávala pozor, protože už po pěti měsících na ni vše prasklo a důchodkyně skončila v rukou policie. Té má teď co vysvětlovat.

"Podle zjištění měla seniorka v době od května 2017 do října 2017 na pozemku v místě svého bydliště neoprávněně pěstovat nejméně 23 kusů rostlin konopí. Rostliny o výšce od 30 cm do 200 cm pěstovala v dřevěném truhlíku a v  plastových kbelících na zahradě u domu," podotkla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Žena tak ani nestačila sklidit, co zasela. Veškerou úrodu totiž za ni posbírali policisté. Ona sama má teď na krku obvinění ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku.

Seniorku nyní čekají horké chvíle. Za pěstování marihuany jí totiž hrozí trest odnětí svobody až na 6 měsíců, peněžitý trest nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola