Před umrznutím v Krkonoších zachránila turistu velká náhoda

Cvičení Horské služby se změnilo v boj o život
 Z domova 
19. prosince 2017 04:57 / Horská služba ČR
O život málem přišel turista, který v Krkonoších sešel z trasy a zabloudil. Na kost promrzlého a apatického ho úplnou náhodou objevili členové Horské služby, kteří shodou okolností do stejného místa vyjeli nacvičovat postupy při lavinové nehodě.

Pro členy Horské služby to měl být jen běžný výcvik, ten se ale v mžiku proměnil v reálný boj o život. Drama se odehrálo v Labském dole.

„Naši členové z okrsku Špindlerův mlýn měli pravidelné školení v záchranářských dovednostech. V rámci toho vyrazili do volného terénu v oblasti začátku Labského dolu, aby procvičili postupy při lavinové nehodě,“ uvedl Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

V průběhu cvičení v místech mimo turistické stezky pak záchranáři narazili na muže, který na tom byl tak špatně, že nebyl schopen ani říct, jak se do místa nálezu dostal a vlastně ani netušil, kde se vůbec nachází.

„Nebýt tohoto náhodného setkání, je pravděpodobné, že by muž na místě umrzl. Jevil totiž už známky vyčerpání a naprosté apatie. Proto jsme mu ihned poskytli prostředky pro udržení tělesné teploty,“ popsal situaci zbloudilého muže Pavel Jirsa.

Členové Horské služby pak bezmocného turistu dopravili přes tok Labe na cestu a odtud sněžným skútrem na stanici ve Špindlerově Mlýně. Zde si jej následně převzala posádka Zdravotnické záchranné služby.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Zprávy

Tomáš Sokol kritizoval nápad Pirátů prolomit mlčenlivost advokátů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl