Zbabělý útok! Popálená Natálka má stále strach!

Natálka byla popálená na osmdesáti procentech těla.
 Děti v nesnázích 
23. září 2014 01:07 / Foto: ČTK/Ožana Jaroslav
Popáleniny na osmdesáti procentech těla utrpěla v dubnu 2009 teprve dvouletá Natálka. Čtveřice neonacistů tehdy v noci zapálila romský dům ve Vítkově na Opavsku. Holčička má dodnes vážné následky.

Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš. To jsou jména čtveřice útočníků, která v noci z 18. na 19. dubna 2009 spáchala žhářský útok na dům obývaný romskou rodinou Sivákových. Mladíci na dům vhodili tři zápalné láhve ve chvíli, kdy uvnitř spalo osm členů rodiny. Dům do základů vyhořel a tři lidé byli při útoku zraněni. Ze všech nejvážněji malá holčička Natálka. Ta utrpěla velice vážné popáleniny třetího a čtvrtého stupně a málem zemřela.

Natálku zachránili lékaři z ostravské nemocnice, kteří ji podrobili řadě operací a rozsáhlé transplantaci kůže. Holčička má dodnes na první pohled viditelné jizvy na celém těle i na obličeji, chybí jí několik prstů a podle psychologů je velice ustrašená. "Ona se hodně bojí všeho, všech se bojí. Bojí se doktorů, bojí se o svoje tělo, nedá na sebe sáhnout," okomentovala to před časem její maminka Anna Siváková. Útočníky policie zadržela čtyři měsíce po činu. Všichni se přiznali. Vaculík a Lukeš dostali 22 , Müller a Cojocaru 20 let.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou