Po mladých cizincích se slehla zem. Stopy vedou do Česka

Po dvou zmizelých Rakušanech pátrá i česká policie
 Z domova 
30. listopadu 2017 06:50 / Policie ČR
Už je to dva roky, co zmizeli dva mladí muži z Rakouska Max a Andreas. Jejich rodiny jsou zoufalé, ale stále věří, že se je podaří někde najít. Stopy vedou do Česka, jenže blízcí obou zmizelých mužů jsou přesvědčeni, že česká policie pro jejich nalezení nic nedělá.

Max Baumgartner a Andreas Leitner (oba 29 let) zmizeli v září roku 2015 z obce Zwettl nedaleko hranic s Českou republikou. Právě kvůli blízkosti hranic s Českem není vyloučeno, že se pohybovali i po našem území.

„Odjeli pravděpodobně velmi nápadným vozidlem Citroën BX, stříbrné barvy, registrační značky UU-883DP. Rakouští kolegové nás nyní znovu žádají o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace je možné volat na linku 158,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Co přesně zmizení mužů předcházelo a další podrobnosti policie nesdělila. Každopádně rakouská policie nabízí za informace, které povedou k nalezení obou mužů, odměnu ve výši 10 tisíc euro.

Maxova a Andreasova rodina je velmi zoufalá. Navíc jsou příbuzní zmizelých mužů přesvědčeni, že česká strana s tou rakouskou moc nespolupracuje a že českým policistům na pátrání moc nezáleží.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto