V Praze řádila neznámá únoskyně malých dětí

I pro policisty bylo překvapením, kdo se z únoskyně dětí vyklubal
 Děti v nesnázích 
29. listopadu 2017 06:02 / Policejnidenik
Pražským policistům se podařilo dopadnout únoskyni malých dětí, která v obchodním centru vyčkávala na příhodné okamžiky a pak se pokoušela ukrást matkám jejich děti. Pachatelce se dařilo unikat, nakonec ale skončila v policejních rukou. Když policie zjistila, kdo za únosy dětí stojí, byla v šoku.

K prvnímu případu došlo v pátek v podvečer v nákupním centru v Praze 10 Eden. Tam nakupovala maminka se svými dvěma dcerami ve věku rok a půl a sedm let. Maminka si pouze poodešla k vedlejšímu regálu, kdy děti měla stále pod dohledem. Ani tak ale nezabránila únoskyni, aby z ničeho nic popadla mladší z holčiček a snažila se ji odnést neznámo kam.

Únoskyni se snažila ještě zastavit starší z dívek, která se i přes svůj útlý věk snažila únoskyni svou sestřičku vzít, přičemž křičela na celé kolo o pomoc. Tohoto rozruchu si všimla náhodná kolemjdoucí, která únoskyni batole vzala z náručí a posléze ho vrátila mamince. Po incidentu únoskyně využila vyvstalého zmatku a z místa utekla neznámo kam.

O den později se se ve stejném nákupním centru stal druhý případ, tentokrát se terčem pachatelky stala rodina s tříletou dcerkou. Dívenka v jednu chvíli běžela několik kroků před maminkou a svým mladším bratříčkem, kdy na chvilku zaběhla za roh. I tato malá vzdálenost stačila hledané, aby se dívenky zmocnila, objala ji a polohlasem jí říkala „promiň, omlouvám se, to bude dobrý“. Jakmile maminka tuto scénu uviděla, doslova vytrhla svou dcerku neznámé dívce či ženě z jejího pevného sevření a odvedla ji pryč. Hledaná opět okamžitě utekla neznámo kam.

„Po únoskyni jsme intenzivně pátrali a o pomoc jsme požádali i širokou veřejnost. Nakonec se nám únoskyni podařilo ztotožnit. Podle dosavadních zjištění se jedná o nezletilou dívku. Vyhlášené pátrání jsme proto odvolali," dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto