Mrazivou noc v Tatrách dvojice Čechů nepřežila

Vyčerpaným Čechům v Tatrách už nebylo pomoci
 Z domova 
28. listopadu 2017 08:17 / Horská záchranná služba SR
Dvojice Čechů zahynula v Nízkých Tatrách. Zřejmě je přemohla únava a mrazivou noc žena s mužem v horách nepřežili. Jejich bezvládná těla objevili druhý den polští turisté.

O nálezu dvou bezvládných těl na hřebenu Nízkých Tater informovali polští turisté slovenské záchranáře kolem oběda. Na místo hned vyrazili záchranáři, ženě (45) z Prahy a muži (60) z Pardubic už ale nebylo pomoci.

"Horští záchranáři zabalili těla obou skialpinistů a transportovali je do údolí k Domu HZS v Bystré," napsali záchranáři na svém webu. Podle všecho muž s ženou zemřeli na následky vyčerpání a podchlazení. Osudnou noc vládlo v Nízkých Tatrách špatné počasí. Přesnou příčinu smrti ale odhalí až nařízená pitva.

Podle dostupných informací zahynuli oba Češi nedaleko turisty vyhledávané hory Chopok, což je druhá nejvyšší hora v Nízkých Tatrách. Vyrazili na túru z lokality Čertovica a měli v plánu dorazit na jednu z chat. Jenže počasí jim zkřížilo plány a do cíle už dojít nezvládli. Aktuálně leží v Nízkých Tatrách až 75 centimetrů sněhu.

Úmrtí českých turistů v Tatrách nejsou nijak výjimečná, za posledních sedm let tu našly smrt na dvě desítky Čechů. Letos v září například nepřežil pád ve Vysokých Tatrách český horolezec (43). Zřejmě po uvolnění kamenů padal asi 30 metrů. Neštěstí se stalo nad Ledovým plesem ve Zlomiskové dolině. Jen o pár dní dříve našel smrt ve Vysokých Tatrách devětadvacetiletý Čech. Vydal se na túru ze Štrbského plesa. Večer poslal sms zprávu kamarádce, že je v pořádku a že v horách přespí. Jenže o den později se radikálně zhoršilo počasí a napadlo až 30 cm sněhu. Během pátrací akce se jeho tělo podařilo najít mezi skalami asi 50 metrů pod vrcholem hory Mlynické Solisko. Měl na sobě jen kraťasy, lehkou bundu, tenisky a lehký běžecký batoh.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto