Mrazivou noc v Tatrách dvojice Čechů nepřežila

Vyčerpaným Čechům v Tatrách už nebylo pomoci
 Z domova 
28. listopadu 2017 08:17 / Horská záchranná služba SR
Dvojice Čechů zahynula v Nízkých Tatrách. Zřejmě je přemohla únava a mrazivou noc žena s mužem v horách nepřežili. Jejich bezvládná těla objevili druhý den polští turisté.

O nálezu dvou bezvládných těl na hřebenu Nízkých Tater informovali polští turisté slovenské záchranáře kolem oběda. Na místo hned vyrazili záchranáři, ženě (45) z Prahy a muži (60) z Pardubic už ale nebylo pomoci.

"Horští záchranáři zabalili těla obou skialpinistů a transportovali je do údolí k Domu HZS v Bystré," napsali záchranáři na svém webu. Podle všecho muž s ženou zemřeli na následky vyčerpání a podchlazení. Osudnou noc vládlo v Nízkých Tatrách špatné počasí. Přesnou příčinu smrti ale odhalí až nařízená pitva.

Podle dostupných informací zahynuli oba Češi nedaleko turisty vyhledávané hory Chopok, což je druhá nejvyšší hora v Nízkých Tatrách. Vyrazili na túru z lokality Čertovica a měli v plánu dorazit na jednu z chat. Jenže počasí jim zkřížilo plány a do cíle už dojít nezvládli. Aktuálně leží v Nízkých Tatrách až 75 centimetrů sněhu.

Úmrtí českých turistů v Tatrách nejsou nijak výjimečná, za posledních sedm let tu našly smrt na dvě desítky Čechů. Letos v září například nepřežil pád ve Vysokých Tatrách český horolezec (43). Zřejmě po uvolnění kamenů padal asi 30 metrů. Neštěstí se stalo nad Ledovým plesem ve Zlomiskové dolině. Jen o pár dní dříve našel smrt ve Vysokých Tatrách devětadvacetiletý Čech. Vydal se na túru ze Štrbského plesa. Večer poslal sms zprávu kamarádce, že je v pořádku a že v horách přespí. Jenže o den později se radikálně zhoršilo počasí a napadlo až 30 cm sněhu. Během pátrací akce se jeho tělo podařilo najít mezi skalami asi 50 metrů pod vrcholem hory Mlynické Solisko. Měl na sobě jen kraťasy, lehkou bundu, tenisky a lehký běžecký batoh.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan Markl se stali manželi. Na svatbu dorazila i topmodelka Tereza Maxová

Zprávy

Překvapivý krok evropských lídrů proti Donaldu Trumpovi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Karolína Kurková v Cannes zazářila rudě

2. Victoria Beckham si svatbu Harryho a Meghan spletla s pohřbem

3. Martin Dejdar předvedl novou korunu pro královnu krásy. Podobné šperky má i britská královna

4. Bohouš Josef pokřtil román, jež se odehrává v pohřebním ústavu

5. Monika Leová vybírala snubní prstýnky. Vdávat se bude už za pár měsíců