Brutální vražda mladé dívky bude promlčena. Policie věří, že svědci konečně promluví

Zábava v rockovém klubu Sklep skončila pro dívku smrtí
 Z domova 
25. listopadu 2017 08:25 / Policie ČR
Pouhých pár dní zbývá do promlčení případu brutální vraždy dvacetileté dívky z Ostravy, která se nejprve bavila v klubu Sklep a pak ji našli mrtvou v lese o osm kilometrů dál. Podle policie lidé, kteří se tehdy bavili v klubu, policii neřekli vše. Kriminalisté doufají, že se nyní na poslední chvíli vzpamatují a pomohou vraha usvědčit.

Tehdy dvacetiletou Lucii objevil náhodný svědek v lese. Byla uškrcená. Proslýchalo se, že vražda měla sexuální podtext. "Motiv není v tuto chvíli podstatný. Podstatné je, že dívka zemřela násilnou smrtí a my hledáme pachatele,“ uvedl kriminalista Josef Kubánek, který na 20 let staré vraždě pracuje už 18 let.

Vražda se stala 14. prosince 1997. Večer předtím se Lucie bavila ve známém rockovém klubu Sklep v Mečnikovově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Policii se podařilo zmapovat pohyb Lucie do asi třetí hodiny ranní. Pak stopy mizí. Mladou dívku našel v lese za obcí Proskovice náhodný kolemjdoucí po osmé hodině ranní. Jak se ale ukázalo, na místě nálezu Lucka zamordována nebyla. Podle všeho ji tam někdo musel odvézt už mrtvou. Naposledy byla Lucie viděna právě v rockovém klubu.

V klubu bylo osudnou noc asi 300 lidí a policie všechny vyslechla. Jenže podle Kubánka tehdy svědci neřekli vše, co věděli nebo viděli. Proč důležité informace tajili, je záhadou. Možná se báli role svědků, možná nechtěli ublížit někomu blízkému nebo se jen zkrátka nechtěli na policii zdržovat příliš dlouho, a tak raději tvrdili, že nic neviděli a nic neslyšeli. Jenže vrah kvůli tomu stále uniká. A pokud se ho nepodaří v nejbližších dnech usvědčit, bude případ promlčen a jeho odporný skutek zůstane nepotrestán.

Policie se ale nevzdává naděje a doufá, že se nyní někdo ze svědků přihlásí a svou výpověď případně doplní. „Chci vyzvat všechny osoby, které by měly jakýkoliv poznatek, který by mohl vést k objasnění případu, aby tak učinily prostřednictvím tísňové linky 158, případně na kterékoliv policejní služebně. Přivítáme jakékoliv, i anonymní oznámení, po totožnosti anonymních oznamovatelů nebudeme pátrat,“ prohlásil Kubánek.

Zavražděná Lucie do klubu chodila často a s mnohými hosty se znala osobně. I z toho důvodu kriminalisté pevně věří, že se lidé odhodlají a pomohou vraha dopadnout. Případem se samozřejmě budou zabývat i po 15. prosinci, ale pachatel už nebude trestně stíhatelný.

📷
5
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn