Brutální vražda mladé dívky bude promlčena. Policie věří, že svědci konečně promluví

Zábava v rockovém klubu Sklep skončila pro dívku smrtí
 Z domova 
25. listopadu 2017 08:25 / Policie ČR
Pouhých pár dní zbývá do promlčení případu brutální vraždy dvacetileté dívky z Ostravy, která se nejprve bavila v klubu Sklep a pak ji našli mrtvou v lese o osm kilometrů dál. Podle policie lidé, kteří se tehdy bavili v klubu, policii neřekli vše. Kriminalisté doufají, že se nyní na poslední chvíli vzpamatují a pomohou vraha usvědčit.

Tehdy dvacetiletou Lucii objevil náhodný svědek v lese. Byla uškrcená. Proslýchalo se, že vražda měla sexuální podtext. "Motiv není v tuto chvíli podstatný. Podstatné je, že dívka zemřela násilnou smrtí a my hledáme pachatele,“ uvedl kriminalista Josef Kubánek, který na 20 let staré vraždě pracuje už 18 let.

Vražda se stala 14. prosince 1997. Večer předtím se Lucie bavila ve známém rockovém klubu Sklep v Mečnikovově ulici v Ostravě-Vítkovicích. Policii se podařilo zmapovat pohyb Lucie do asi třetí hodiny ranní. Pak stopy mizí. Mladou dívku našel v lese za obcí Proskovice náhodný kolemjdoucí po osmé hodině ranní. Jak se ale ukázalo, na místě nálezu Lucka zamordována nebyla. Podle všeho ji tam někdo musel odvézt už mrtvou. Naposledy byla Lucie viděna právě v rockovém klubu.

V klubu bylo osudnou noc asi 300 lidí a policie všechny vyslechla. Jenže podle Kubánka tehdy svědci neřekli vše, co věděli nebo viděli. Proč důležité informace tajili, je záhadou. Možná se báli role svědků, možná nechtěli ublížit někomu blízkému nebo se jen zkrátka nechtěli na policii zdržovat příliš dlouho, a tak raději tvrdili, že nic neviděli a nic neslyšeli. Jenže vrah kvůli tomu stále uniká. A pokud se ho nepodaří v nejbližších dnech usvědčit, bude případ promlčen a jeho odporný skutek zůstane nepotrestán.

Policie se ale nevzdává naděje a doufá, že se nyní někdo ze svědků přihlásí a svou výpověď případně doplní. „Chci vyzvat všechny osoby, které by měly jakýkoliv poznatek, který by mohl vést k objasnění případu, aby tak učinily prostřednictvím tísňové linky 158, případně na kterékoliv policejní služebně. Přivítáme jakékoliv, i anonymní oznámení, po totožnosti anonymních oznamovatelů nebudeme pátrat,“ prohlásil Kubánek.

Zavražděná Lucie do klubu chodila často a s mnohými hosty se znala osobně. I z toho důvodu kriminalisté pevně věří, že se lidé odhodlají a pomohou vraha dopadnout. Případem se samozřejmě budou zabývat i po 15. prosinci, ale pachatel už nebude trestně stíhatelný.

📷
5
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto